Blog DusevniPotrava.cz - Odborné tipy pro duševní zdraví a osobní růst

Svět emocí

Svět emocí žen – proč do něj muži neumí vstoupit

Aby muž, který miluje svou partnerku, s ní měl produktivní komunikaci, musí dokázat vstoupit do jejího světa emocí. To je krásná teorie, jež v praxi mnoha mužům nejde opravdu naplnit. Proč to tak je a co vše špatného to způsobuje?

Celý článek
Sex nedostatek

Když se muži přestanou snažit v sexu

Láska je krásná věc a ještě lepší je se super sexem (někteří jste si právě v tomto momentě možná pomysleli "Vůbec s nějakým sexem.").

Celý článek
rozchod

Vrátí se ke mně ex?

Rozchod je opravdu těžký, protože způsobuje velkou ránu v našem srdci.. Jenže jsou situace, kdy je tato rána spíše "ránou z milosti", ačkoliv bychom si to vůbec v počátku nepomyslili. Proč je někdy rozchod vlastně správně a kdy stojí za to přemýšlet nad tím, jestli se k nám ex vrátí?

Celý článek
cestování

Dlouhodobé cestování, život v cizině bez klišé – návod, jak si na to vydělat

Dlouhodobé cestování bez klišé

Celý článek
Více sexu nejen na Valentýn

Jak mít sexuálně divoký vztah, nebo jen více sexu nejen na Valentýna?

Je Valentýn a to se hodí k sexu, takže o něm pěkně napíšu.. Spousta párů se v dlouhodobém vztahu může časem přistihnout, že nevede tolik rozhovorů na téma společného sexu, jak by si přáli. Znáte to? Časem může zavládnout stereotyp, běžný shon, rodina, mohou být zabijáci romantiky. Jak to ale zlepšit? Musím se přiznat, že potom co jsem ve spolupráci...

Celý článek
Život v režimu autopilota

Život v režimu autopilota

Vstáváme s emoční bolestí, usínáme s vědomím nejistoty, a jdeme často cestou nejmenšího odporu. Díky tomu ve svém životě nemáme příliš prostoru, energie...

Celý článek
Online seznamování

Byli jste dlouho single a začínáte znovu randit?

Být dlouhou dobu single nás může zcela postavit mimo dění, jak se seznamování obrovsky proměnilo. Ať to možná někteří z nás neradi přijímají, svět seznamování..

Celý článek
svatba

Neplánované těhotenství, plánovaná svatba

Zhruba 40% Čechů se rozvádí. Země, ve které trávím poslední měsíc, je rozvodový rating 80%. Takže na tom nejsme evidentně tak špatně.

Celý článek
toxicky

Proč se někdy každý může chovat ve vztahu toxicky?

Sama jsem to zažila v jednom ze svých vztahů. Byla jsem s natolik toxickým a emocionálně zneužívajícím partnerem, že jsem sama jednoho večera takzvaně vypěnila, ačkoliv se mi to nikdy dříve v životě nastalo. Doslova jsem vedle jeho hlavy mrštila telefonem. Věřte mi, že pokud bych opravdu chtěla, mušku mám velmi dobrou.. Musím se přiznat, že se své reakci ani s odstupem času nedivím a dnes si říkám "Miri měla jsi ho vyhodit ještě dřív"...

Celý článek
nenávidím svůj zivot

Když nenávidíme etapu svého života, co s tím?

Komu se život obrátil vzhůru nohama během roku 2020 až 2023? Hlásím se do party! Teď vážně, tento článek bude mou malou výpovědí o tom, jak jsem se srovnala s tolika změnami v mém životě. Během těch 3 let nastalo tolik momentů, které jsem nenáviděla, že to neumím upřímně spočítat. Dělo se to na pravidelné bázi a konec tomu všemu byl v nedohlednu. Jak jsem to přežila a posunula se alespoň trochu dál?

Celý článek