Eskalování hádek

Eskaluje problém?

Eskaluje problém? Eskalování konfliktů rozhodně k ničemu dobrému nepřispívá a časem to může vztahu uštědřit silnou ránu. Jenže ne každý umí ve vztahu správně diskutovat (řešit konflikty) a pro mnoho lidí je to velmi nepříjemné. Takže, když se ocitnou pod emocionálním tlakem, na místo rozumné reakce, přijde neuvážlivé eskalování… Jak takovou situaci řešit a kdy s tím začít?

Začít tuto situaci řešit je třeba nejlépe už od počátku vztahu, protože později se jakákoliv nová „pravidla“ daleko hůře prosazují. Nejprve je dobré si zkusit společně promluvit o tom, proč vlastně ze strany protějšku k této eskalaci dochází. Zda za tím stojí emocionální tlak. Nebo strach, že se s ním budete chtít rozejít či je problém v tom směru, že protějšek nemá kapacitu na dlouhé diskuze. Těch důvodů může být pochopitelně více, tyto jsou asi nejčastější.

Nový způsob řešení konfliktů

Navrhněte nový způsob debaty o nepříjemných tématech, kde se mohou střetnout vaše potenciálně odlišné názory. Protějšku navrhněte, že pokud začne pociťovat tlak, aby vám to řekl a požádal o oddechový čas. Přičemž si můžete stanovit například, že chcete být před tímto odchodem obejmutí nebo něco jiného, abyste i vy tuto situaci přijali pozitivně.

Před odchodem protějšku směrem „oddechovému času“, se ale ještě domluvte, kdy později se k danému tématu vrátíte. Snažte se navíc protějšek motivovat, aby tento čas pro sebe využil tak, že se bude snažit zkorigovat své případné negativní myšlenky o vás či vztahu, a začal opět vnímat to dobré. Pak je totiž ten správný čas na to, abyste si o tom opět promluvili. Pamatujte si, že společně máte především spolupracovat na řešení problému, nikoliv zaujímat odmítavý postoje směrem k perspektivě druhého.

Další přístup, který vám může pomoci. Navrhněte, že se budete bavit o všech nepříjemných tématech maximálně 5 minut. Jestliže za tu dobu nevyřešíte danou situaci, společně navrhněte, kdy jindy se k tomu opět vrátíte a zase pouze na 5 minut. Pak situaci oba opustíte a budete se věnovat něčemu jinému do té doby nežli přijde váš stanovený čas na diskuzi.


40% sleva na konzultaci v délce 60 minut s Mirkou Bittner, pro prvních 10! Další informace najdete zde.

Původně za 2000 Kč/87 Eur, nyní za 1200 Kč/52 Eur.

Tento limit 5 minut může vašemu protějšku pomoci, aby se vyvaroval eskalaci a získal pozitivní zkušenost s diskuzí, kdy to časem může přestat vnímat, jako hrozbu. Navíc vy oba budete lépe korigovat své emoce a nevytvářet z konfliktu velmi negativní záležitost, v jejíž atmosféře se nedá objektivně nic vyřešit. Když budete cítit tlak během toho, co vám druhý říká, namísto skákání do řeči, se raději zaměřte na své dýchání, abyste se zklidnili, nechte druhého mluvit a snažte se co nejlépe naslouchat a vnímat jeho / její perspektivu. Postupnými krůčky tímto způsobem můžete eliminovat hádky a naopak se naučit v klidu diskutovat a soustředit se na efektivní řešení problémů, díky kterému budete růst.

Samozřejmě i přes toto úsilí se někdy může stát, že se prostě pohádáte. Jestliže budete mít velký konflikt, vzájemně se domluvte na 3 denní pauze, kdy dané téma otevřete až po 3 dnech s výše uvedenými pravidly.

Pokud nic z toho pro vás nebude fungovat, neváhejte vyhledat profesionální pomoc. Kdy v tom směru platí, čím dříve, tím lépe..

Pokud se zajímáte o povzbuzení a oživení dynamiky ve vašem partnerském vztahu, neměli byste váhat využít mého jedinečného partnerského astrorozboru. Rozebírat vztahy je pro mě hračka a proto vám mohu poskytnout hluboké porozumění a cenné návody na dosažení vzrušujícího a naplňujícího partnerství. Více informací > zde

Čas zastavit nemůžete, ale přesto z něj můžete vytěžit to nejlepší! Změňte svůj život k lepšímu během 12 hodin.. Jsem tady pro vás a vím, jak z vás vytáhnout to nejlepší! Neztrácejte čas s konkurencí – Jděte rovnou ke zdroji svého úspěchu, protože vám mohu zaručit, že u mě to ztráta času nebude! Neváhejte se objednat na 15 minutový hovor zdarma, kde vám prozradím, co pro vás mohu udělat! Více informací > zde


Chcete si zlepšit svůj život a vztahy? Hledáte efektivní pomoc od profesionála, který má všechny potřebné nástroje a zkušenosti? Pak byste se měli přihlásit k odběru mého newsletteru, kde získáte exkluzivní přístup k nejnovějším videím a radám o osobním rozvoji a vztazích, stejně jako nejnovější mimořádné cenové nabídky na mé služby. A jako bonus získáte informace o tom, jak vám mohu pomoci. A to není všechno –  získáte okamžitou slevu ve výši 10% na všechny mé služby!

A autorce: Jmenuji se Mirka Bittner a na profesionální úrovni se astropsychologii a koučinku věnuji 14 let. Rozebírání lidí je má obrovská vášeň, kterou „trpím“ už od dětství. V kombinaci s mou velkou emocionální inteligencí přináší rozbory s výsledky, které lidem berou doslova slova z úst. Miluji pomáhat s efektivní transformaci života, vztahu a díky mému přístupu se transformace u druhých děje rychle, účinně a na velmi hluboké úrovni.

Eskalování hádek