Ex partner dělá problémy

Když vám ex dělá problémy

Když začínáme vztah, nikdo z nás si nepřeje, aby se náš protějšek stal nakonec naším „ex“. Bohužel špatný výběr protějšku vede často k tomu, že procento rozvedených, single rodičů či těch, kteří se podílejí na střídavé péči, stoupá. Nic si z toho ale nedělejte, v Česku v tom směru na tom ještě nejsme nejhůř, jiné státy v Evropě jsou na tom i hůř. Nicméně, co dělat v situaci, kdy to vypadá, že váš ex má snad jediné poslání a to je znepříjemňovat vám život? Jak komunikovat s ex?

Řada lidí v této situaci pochopitelně přemýšlí nad tím, proč to ten druhý dělá, proč se chová tak špatně. Jako kdyby ve skrytu stále doufali, že se ten druhý začne chovat lépe, i když se nechoval/a lépe po celou dobu vztahu. Ráda bych dodala, že změna chování ze strany druhého je sice možná, ale rozhodně se neudá za pár měsíců a bez řádné aktivity ze strany vašeho ex. To by zkrátka na sobě musel/a začít pracovat.

Od čeho je třeba začít?

Musíte začít od nastavení vlastní mysli, kdy si uvědomíte, jakou má vůbec intelektuální, komunikační kapacitu druhá strana a zda náhodou od ní neočekáváte v podstatě nesplnitelné? Ten druhý opravdu nesedí ve vaší hlavě, ve vašem těle. Takže i když to vy vidíte možná zcela jinak, tu druhou stranu to nemusí vůbec zajímat a už vůbec nemusí komunikovat tak správně, jako byste to dělali za dané situace vy. Už jen uvědoměním si reality vám může dojít, jak se nějaké dlouhé vysvětlování, bude míjet účinkem. To samé pochopitelně platí pro napadání, výčitky a obviňování. Opravdu nejlepší je komunikovat krátce a věcně.

Čas zastavit nemůžete, ale přesto z něj můžete vytěžit to nejlepší! Změňte svůj život a vše v něm k lepšímu během 12 hodin díky transformačnímu programu.. Jsem tady pro vás a vím, jak z vás dostat to nejlepší! Neváhejte se objednat na 15 minutový hovor zdarma, kde vám prozradím, co vše pro vás mohu udělat! Více informací > zde

Jak nastavit hranice

To nejdůležitější je, když vás druhá strana začne z něčeho osočovat, manipulovat s vámi, nenechat se chytit do pasti a zůstat klidní. Pro úspěšnou komunikaci je zcela zásadní zůstat věcní, neemocionální, nekomentovat druhou osobu, chování a pouze se soustředit na výsledek, kterého chcete dosáhnout. To může být, že vyjádříte svůj požadavek, návrh či stanovisko a neustoupíte z něj. Jestliže druhá strana nebude opakovaně dodržovat to, co jste si původně domluvili je dobré upozornit zcela věcně na možné důsledky pro budoucnost.

V komunikaci při nátlaku ze strany druhého vyjadřujte svá stanoviska v duchu „Já chápu, že bys to chtěl/a potřeboval takto a rád/a, bohužel to není v mých časových možnostech“.

Jestliže vás ex začne otevřeně obviňovat či dávat najevo, že je něco vaše chyba. Prosím zeptejte se sami sebe, zda na druhé straně stojí nějaký génius, člověk, který má patent na rozum a je tak dokonalý, že vás má právo soudit? Velmi rychle vám dojde, že ani omylem. Pracujte na tom, abyste se oprostili od toho, že budete dávat hodnotu hodnocení vaší osoby vašemu ex. Uvědomte si, kde začíná vaše odpovědnost a co ve svém životě a kolem své osoby můžete reálně ovlivnit. Ne, vaše existence tady není od toho, aby uspokojovala nezdravé, nesmyslné nároky, představy, očekávání vašeho ex.

Určitě je velmi vhodné používat pro komunikaci ty nástroje, které zanechávají digitální stopu. Dále zvážit omezení kontaktu na naprosté minimum, nesdělovat ex nic jiného nežli zcela nutné informace, a v případě nutnosti vyhledat jakoukoliv profesionální pomoc.

Chcete si zlepšit svůj život a vztahy? Hledáte efektivní pomoc od profesionála, který má všechny potřebné nástroje a zkušenosti? Pak byste se měli přihlásit k odběru mého newsletteru, kde získáte exkluzivní přístup k nejnovějším videím a radám o osobním rozvoji a vztazích, stejně jako nejnovější mimořádné cenové nabídky na mé služby. A jako bonus získáte informace o tom, jak vám mohu pomoci. A to není všechno –  získáte okamžitou slevu ve výši 10% na všechny mé služby!

A autorce: Jmenuji se Mirka Bittner a na profesionální úrovni se astropsychologii a koučinku věnuji 14 let. Rozebírání lidí je má obrovská vášeň, kterou „trpím“ už od dětství. V kombinaci s mou velkou emocionální inteligencí přináší rozbory s výsledky, které lidem berou doslova slova z úst. Miluji pomáhat s efektivní transformaci života, vztahu a díky mému přístupu se transformace u druhých děje rychle, účinně a na velmi hluboké úrovni.