rozchod

Vrátí se ke mně ex?

Rozchod je opravdu těžký, protože způsobuje velkou ránu v našem srdci.. Jenže jsou situace, kdy je tato rána spíše „ránou z milosti“, ačkoliv bychom si to vůbec v počátku nepomyslili. Proč je někdy rozchod vlastně správně a kdy stojí za to přemýšlet nad tím, jestli se k nám ex vrátí?

Během vztahu si k druhému vytvoříme citovou vazbu, zvykneme si na jeho buňky v těle, chování v každodenním životě a neustále se snažíme v ideálním případě balancovat své potřeby s potřebami druhého. Když po zhruba po 6 měsících vztahu opadne prvotní zamilovanost, začínáme vnímat chyby, nedostatky. Jenže ony jsou chyby a chyby! I tak se mnoho z nás rozhodne tyto nedostatky nadále přehlížet a prostě se snažíme, aby vztah fungoval. Jednoho dne ta pomyslná nádoba trpělivosti ale přeteče, a ze strany jednoho či druhého se dospěje k finální myšlence, jež dosud jen uzrávala, skutečně to ukončit. Pro nás, to však může přijít zcela nečekaně a o to větší šok to způsobí.

Co vlastně druhého může vést k tomu, aby se s námi rozešel nebo my s ním?

Těch důvodu, které vedou k rozchodu se ve většině případů sejde několik najednou. Níže najdete jejich přehled.

Častým důvodem je nezdravá žárlivost, jež překračuje všechen zdravý rozum. Například mám kamaráda, kterého přítelkyně dotlačila k tomu, že přestal chodit do posilovny, protože mu několikrát za týden dělala žárlivé scény – opravdu bez důvodu.

Dalším důvodem je nedostatek pozornosti ve vztahu, jež způsobí vaše odcizení, kdy druhý začal mít pocit, že je přehlížen a není tedy priorita. Neschopnost v klidu, bez přerušování a se vším soustředěním naslouchat myšlenkám, potřebám druhého. Časté kritizování, opovrhování, ignorování potřeb druhého. Nedostatek laskavosti, empatie vůči druhému. Citová nedostupnost, kdy druhého nedokážete milovat tak, jak by si zasloužil či potřeboval. Neschopnost ve vztahu správně komunikovat své potřeby, myšlenky, což způsobuje časté hádky. Nedostatek respektu vůči osobě / potřebám druhého, kdy opakujete stále ty samé chyby, ačkoliv vás druhá strana opakovaně žádala o změnu chování. Což zákonitě přeroste v problémy s důvěrou ve ve vás, vztah a probudí pochybnosti o vztahu.

Čas zastavit nemůžete, ale přesto z něj můžete vytěžit to nejlepší! Změňte svůj život a vše v něm k lepšímu během 12 hodin díky transformačnímu programu.. Jsem tady pro vás a vím, jak z vás dostat to nejlepší! Neváhejte se objednat na 15 minutový hovor zdarma, kde vám prozradím, co vše pro vás mohu udělat! Více informací > zde

Mezi další důvody patří, že jste se zamilovali do iluze o druhém nežli do druhého. S druhým jste si začali ne prvotně kvůli citové náklonnosti, ale kvůli tomu, že vám vztah s ním/ní přinášel nějaké výhody. To může platit i opačně. Dokonce jste mohli sami sebe do vztahu z různých důvodů tak trochu dotlačit. V každém případě to nestačí pro dlouhodobý vztah. Nesoulad životních hodnot a cílů. Nesoulad v sexuální oblasti, co se týká četnosti a praktik.

Cokoliv, co se překlene do toxické formy (kdy se zacyklíte v nezdravém přístupu/opakující se situaci ve vztahu, vedoucí k častým konfrontačním situacím bez toho, aby se situace skutečně vyřešila), povede s největší pravděpodobností k rozchodu.Samozřejmě tam můžeme zařadit i nevěru, požívání návykových látek.

Ale co, když nic z toho není váš případ?

V tom případě si musíte položit otázku, zda byl druhý na vztah opravdu připravený a s, jakým cílem vůbec do vztahu vstupoval a zda jste se v tom záměru potkávali? Byli jste na vztah připraveni i vy? Každý vztah se vyvíjí, ovšem pro jeho úspěšnost je klíčová snaha z obou stran, která obnáší podporu, pomoc, spolupráci, ohleduplnost, respekt, smysl pro odpovědnost, soustředění na přítomnost, a nic z toho se opravdu neobejde bez otevřené, upřímné, slušné komunikace o obou stran. Rovněž si musíte položit otázky, jakého jste dosahovali souladu po všech podstatných úrovních v životě (včetně intelektuální, emocionální, spirituální atd.) a zda jste se náhodou někde na své cestě zcela nerozdělili?

Protože, pokud jste se našli ve výše uvedeném, vaše vztahová situace začala nejspíše druhého frustrovat natolik, že ve vašem vztahu přestal cítit svoji spokojenost a vidět perspektivu. Anebo si druhý uvědomil, že chce vlastně někoho jiného či být zcela sám. A to nejlepší, co s tím můžete udělat, je na sobě začít pracovat, aby se podobné v budoucnosti neopakovalo.. Nikoho nemůžete nutit k tomu, aby se k vám vrátil, chtěl s vámi být. Ale můžete do určité míry změnit svůj přístup, abyste se stali lepším protějškem pro někoho, s kým si lépe sednete a kdo vás uvidí, jako svou „výhru v loterii“.

Jestliže jste na straně toho, kdo se s někým rozešel, a přesto vše cítíte po rozchodu k druhému citovou vazbu, neudělejte tu chybu, že byste se nechali porazit vlastní bolestí a kvůli neschopnosti ji na chvíli strpět, vyléčit, se vrátili k tomu, co/kdo vám ubližoval. Raději vyhledejte pomoc. Tam venku již teď někde může být někdo, kdo vás opravdu docení. Ovšem vy jej nepotkáte, pokud se vrátíte k tomu, s kým vás vztah spíše ničil.

Prosím uvědomte si, že i když byste dali druhému další šanci, žádná změna se u druhého neudá v řádě měsíce. Navíc jsou věci, které se z logiky věci nemohou změnit nikdy, protože souvisí s charakterem a hodnotami daného člověka. Jestliže měl druhý 180 dnů šancí a proměnil je zcela minimálně, dalších 180 dnů šancí to s největší pravděpodobností nespraví. Je pochopitelné, že každý může vyhledat profesionální pomoc, ovšem jsou věci, které ani profesionál nemůže změnit.

Získejte okamžitý přístup k mimořádným slevám, exkluzivním videím, radám pro osobní rozvoj, vztahy a mnoho dalšího. Jako dárek získáte 10% slevu na všechny služby! Navíc se dozvíte jako první o nových rozborech slavných osobností. Přihlaste se k odběru.. > zde

A autorce: Jmenuji se Mirka Bittner a na profesionální úrovni se astropsychologii a koučinku věnuji 14 let. Rozebírání lidí je má obrovská vášeň, kterou „trpím“ už od dětství. V kombinaci s mou velkou emocionální inteligencí přináší rozbory s výsledky, které lidem berou doslova slova z úst. Miluji pomáhat s transformaci života a díky mému přístupu se transformace u druhých děje rychle, efektivně a na hluboké úrovni.