Když partner flirtuje před vámi s někým jiným

Flirtuje před vámi s jinými?

Flirtuje před vámi? Váš partner má nový účes, zhubne a nebo s vámi začal vztah a vůbec nemá potuchy, co je pro vás již za „čárou“ toho, co jste ochotné akceptovat. V té nejméně očekávané chvíli to přijde, před vámi si zaflirtuje s někým jiným. Razím přesvědčení, že pokud jsem v monogamním vztahu, kde je muž pro mě priorita, i já pro něj musím být priorita, bez ohledu na to, jaký je den, počasí, kde jsme a kdo kolem je… Někdy to své drahé polovičce připomenu činy.. Víte, mám velká prsa. 🙂 Tak, aby chápal, jaké to štěstí má.. Někdy si vezmu korzet, který to ještě zdůrazní. Fakt, že žiju v zemi, kde jsou ženy většinou, jak „přistávací plochy“ mi jde jen naproti.. 

Není podstatné, jestli je za flirtováním vašeho partnera jeho nově získané jepičí sebevědomí, kdy z čista jasna objevil, že ženský jsou z něj na chvíli „paf“. Jaké ženské raději ponechám stranou. Není rovněž podstatné, jestli s vámi vstoupil do nového vztahu a tak nějak mu nedochází, že vás opravdu nemusí zajímat problémy jeho kamarádky a jestli náhodou nepotřebuje sestavit ta chudinka „zrazená, poslední 2 roky opuštěná laň v lese“ nábytek. Vy se opravdu nemusíte o svého partnera dělit, když jste prioritou! Doporučuji vám již při drobných tendencích podobného chování zbystřit a s partnerem komunikovat vaše hranice toho, co jste ochotné ještě akceptovat. Jestliže mu na vás opravdu záleží, chce být v dlouhodobém vztahu, tak nejen, že každou ženu hodí na pátou kolej před vámi, ale bude vás vždy respektovat bez ohledu na situaci.

Jestliže to řešit nebudete, jednoho se může stát, že budete svědky toho, jak bude flirtovat s jinými. Zaručuji vám, že to pro vás bude velmi bolestivé a frustrující. A může vést k pocitu nedůvěry a ohrožení vašeho vztahu. V takové situaci je důležité si uvědomit, že každý má své vlastní pohledy a názory na to, co je přijatelné chování ve vztahu.

Zde je několik tipů, co dělat, když se potýkáte s flirtováním protějšku:

  1. Komunikujte s partnerem

Prvním krokem, jak se vypořádat s tímto problémem, je otevřená a upřímná komunikace s vaším partnerem. Možná neví, že jeho chování vás tak trápí, nebo si neuvědomuje, že jeho chování je nevhodné. Pokuste se s partnerem mluvit o tom, jak se cítíte a co vás trápí. Nezapomeňte, že komunikace je klíčová pro zdravý vztah.

2. Neviníme sebe

Je důležité si uvědomit, že vaše partnerovo chování není vaší vinou. Pokud se vašemu partnerovi nelíbí něco na vašem vztahu, měl by to řešit hlavně s vámi otevřeně a nevyhledávat pozornost jinde.

3. Zkuste se na situaci podívat z jiného úhlu

Možná se váš partner chová flirtování s jinými ženami proto, že se cítí nedostatečně, nebo mu chybí pozornost. Zkuste si s ním promluvit a ptát se ho na jeho pocity a potřeby. Možná budete překvapeni, co se dozvíte. Pokud to tak ovšem je, měl by na tom sakramentsky rychle zapracovat. Není nic horšího nežli mít vedle sebe může, který potřebuje krmit své ego prostřednictvím zájmu dalších žen.

4. Nastavte si hranice

Je důležité si nastavit hranice v tom, co je pro vás přijatelné a co ne. Pokud se vám flirtování partnera před vámi či za vašimi zády jeví, jako absolutně nevhodné a nekomfortní, musí to respektovat. Musíte si s partnerem sjednat jasná pravidla. Uvědomte si jednoduché pravidlo „nedělej mi to, co nechceš, abych já dělala tobě“.

5. Nastavte mu zrcadlo

Trošku extrémní cesta, ale může zafungovat. Ukažte mu, jaké to je, když vy budete flirtovat s někým jiným. Přestaňte o něj pečovat, dělat pro něj vše, co je po vůli, aby pochopil, že na něj rozhodně nečekáte. Naopak se zaměřte na sebe a na to, co vám udělá radost.

6. Vyhledejte pomoc

Pokud se s tímto problémem stále potýkáte, může být užitečné vyhledat pomoc terapeuta nebo vztahového poradce.

Hledáte konkrétní rady pro vaše vztahové problémy, zjistit, jak s partnerem co nejvíce efektivně komunikovat? Z vaší jiskřičky naděje na vylepšení, umím vykřesat ohňostroj! Více informací >

Pokud vás zajímá perspektiva vztahu, nechte si vypracovat tak, jako redaktorka Cosmopolitanu partnerský astrorozbor!

Chcete získat 10% slevu na všechny služby? Získat, jako první videa, rady zdarma o osobním rozvoji, vztazích a další mimořádné cenové nabídky, nebo snad informace o tom, jak vám mohu pomoci?  Přihlaste se k odběru.. > zde