Mirka Bittner

Má identita – Mirka Bittner

Má identita – ano v tomto článku se budu věnovat odkrytí toho, co vlastně formovalo mou identitu. Nezvyklé? Máte právo vědět s kým máte tu čest.. Marketing, jako takový, který jsme my ti kteří pracují v oblasti osobního rozvoje, psychologie, esoteriky (dejte si pod to, co chcete), přestal zcela fungovat v té podobě, jakou jsme znali.  Za tento „starý typ“ marketingu se mohl schovat, kde kdo. Dnes musíte doslova křičet do světa asi tak 5 x hlasitěji, co jste a kdo jde. Jenže nic z těch příspěvků neříká vlastně nic a o nikom, protože doslova KAŽDÝ může napsat článek, udělat video, příspěvek na jakékoliv téma. Doslova KAŽDÝ se pak může tvářit, jak na základě toho ví vlastně vše – nebo lépe nežli ten, kdo prezentuje svá moudra, rady, názory. Dnes je snad každý člověk odborník na vše. A co tedy v té vší změti tisíců článků, videí, rad o vztazích, které dnes možná prezentuje i nějaký fitness trenér vlastně zbývá? Autenticita a vlastní identita. Z toho důvodu jsem se rozhodla napsat tento článek..

Indigové dítě?

U mé osoby se musí začít tak, jako u každého a to od dětství. Narodila jsem se, jako velmi hyperaktivní dítě, které nesedlo do „komunistických škatulek“. Byla jsem divoká, citlivá – proč? Protože jsem se narodila, jako hyper emocionálně inteligentní, citlivá, empatická bytost. Už od mala jsem prokazovala potřebu pochopit druhé, naslouchat jim, poznat je, rozebírat je a tím jsem značně převyšovala své vrstevníky, které zajímaly podstatě brzy spíše alkohol, cigarety a tráva. A k tomu ta má upřímnost, otevřenost a divokost.., která byla pro tolik lidí v tom našem malém českém rybníčku, tolik provokativní. Já jsem si odmítala na kohokoliv hrát, netrpěla jsem žádnou potřebou být, jako ostatní a zapadnout do toho chumlu dětí, které se chovají ovce. Chtěla jsem být jen sama sebou.. Každý den jsem za to trpěla. Zažila jsem více nežli 8 let každodenního tvrdého šikanování. A opravdu nikdo kolem mi nepomohl. Vše přestalo, když jsem zbila u sebe doma tu nejsilnější dívku, jejíž otec byl dětský psycholog (vůdkyni své 3 – 5 ti členné skupiny, dívky se různě přidávaly a odpojovaly), která mi do té doby pěkně zatápěla. 🙂 To vše mě proměnilo v bytost, která se nenáviděla, přišla si hloupá, ošklivá, protože přeci to jsem každý den slyšela. To, že jsem po základní škole skončila s jizvou ve vlasech, zlomeninou prstu, ruky, šlo ještě ustát. Ale ty rány na mé duši byly horší.

Jak se zrodil fénix

Během dospívání jsem si prošla mnoha vztahy, byla jsem promiskuitní, nebudu uvádět, co vše jsem dělala, zkusila – nechci, abyste se červenali.. Nicméně, když to sarkasticky odlehčím „Alespoň nějaká láska pro někoho, kdo ji nikdy neměl..“. Svůj nedostatek sebelásky jsem řešila všelijak a rozhodně ne vhodně. Zázemí v rodině jsem neměla absolutně žádné, moji rodiče nenáviděly sebe navzájem a s pravidelnou prací jsem začala od svých 14 let. Nikoho nezajímalo, že jsem byla ještě dítě. Narodila jsem se do rodiny, kde mě vychovávala o 9 let starší sestra, která mi během života vyčítala (asi vždy bude), že jsem jí sebrala dětství – i když já si to nevybrala. Má matka mi během dětství oznámila, že jsem se vlastně nikdy neměla narodit, byla to ostatně veliká chyba, neboť jsem jí já a má sestra sebrala život. Neumím spočítat, kolikrát jsem si tohle vyslechla. Zažila jsem těhotenství, které bylo hodně špatným vtipem v mých letech. Během života jsem dále zažila manipulaci ve vztahu, zrady přátel, rozchod, rozvod, neboť jsem se příliš brzy vdala… Ve velmi mladém věku jsem dostala na úplné dno.. A tím myslím dno, kdy vážně přemýšlíte, že si to buď „půjdete hodit“ nebo utečete z domova, na což jsem mezi námi myslela nepřetržitě mezi 8 – 13 rokem svého života.

A co se stalo pak? Kolem mých 22 let mě to vše přestalo bavit, přestalo se mi to líbit, začala jsem chtít zatraceně víc, něco ve mně se vážně chtělo mít hodně rádo. Uvědomila jsem si, že nemohu žít v „módu“ oběti, i když jsem jí po určitou část života oprávněně byla. Můžete si být jistí, že jsem trpěla posttraumatickým syndromem.

Nicméně začala jsem studovat, odsekala jsem za svého života všechny nepřející parazity a každý den na sobě pracovala. Všechno, co jsem nastudovala jsem uvedla do praxe nejprve u sebe. A ono to zafungovalo… Vyléčila jsem sebe a díky těm všem zkušenostem, které jsem posbírala na své cestě životem, mám tak velké pochopení pro každého, kdo si prošel podobným. Moc dobře vím, co VŠECHNO stojí dostat se ze dna nahoru. Co všechno stojí naučit se ovládat vlastní myšlenky, emoce, změnit své myšlení, mít se rád, udržet si naději i v těch nejhorších časech. Protože jsem si sama tím vším prošla a vím, co opravdu funguje. Moc dobře vím, jak být dobrou partnerkou ve vztahu, protože jsem se jí stala a přitom všem jsem si stále uchovala sebe.

To vše je za mým pohledem, úsměvem

Nikdo a nic mi od té doby, kdy mi bylo nějakých 22 let nebyl schopen sebrat mou identitu. Lidé často říkají „vše se děje z určitého důvodu“. Ve svých 39 letech už mohu možná říci “ U mě se to vše asi stalo, abych byla průvodcem těm, kteří se ocitnou tam, kde jsem byla já“, protože miluji konat dobro, pomáhat lidem najít jejich skutečnou dřímající sílu v nich, protože každý v sobě máme sílu zvládnout vše. Právě díky tomu všemu pokládám sebe samou za autentickou a snad mě tak uvidíte i vy… 🙂

Chcete získat 10% slevu na všechny služby? Získat, jako první videa, rady zdarma o osobním rozvoji, vztazích a další mimořádné cenové nabídky, nebo snad informace o tom, jak vám mohu pomoci?  Přihlaste se k odběru.. > zde

Hledáte efektivní pomoc? Na prvním místě jste vy a já z toho „vy“ umím vyždímat to nejlepší, radikálně změnit váš život, vztah a to pouze do 12 hodin díky unikátní službě „3 měsíce s Mirkou„.

Mirka Bittner

Mirka Bittnerová