Risk

Kdy je vhodné riskovat

Každý se někdy v životě dostaneme do situace, kdy prostě musíme riskovat.. Malá míra rizika život provází neustále. Nikdy si ničím nemůžeme být jistí. A bohužel / bohudík fakt je ten, že když se nám něco nelíbí, musíme transformovat sebe a pokud to nepomůže, musíme změnit i prostředí kolem sebe, abychom dostali šanci získat do svého života to, co nám bude více vyhovovat. A každá tato situaci si vyžaduje, že musíme vystoupit ze své komfortní zóny. Napsáno v písmenkách to může vypadat snadně, ale snadné to nikdy není… Tento článek má za cíl vám s tímto riskováním pomoci.

Nejsem pokrytec a proto napíšu, jak to mám já. Poštěstilo se mi, že jsem dostala do vínku určité kvality, které mi s tím asi přirozeně pomáhají. Zbytek jsem se doučila. Ačkoliv možná přemýšlím delší dobu nad svým rozhodnutím. Jakmile se rozhodnu, riskovat se nebojím, a pak už ze své cesty necouvnu. A do vínku jsem dostala velký dar v podobě, že se nebojím změn, jestliže mám dostatek informací a mohu alespoň do určité míry ovlivnit svoji připravenost (i tu mentální). Naopak ve změnách vidím spíše příležitosti k něčemu lepšímu, a proto jsem se jim nikdy nevyhýbala.

Jak ale prakticky poznat, kdy stojí za to riskovat?

Konkrétně jde o životní situace, kdy toužíte po nové kariéře, podnikání, studiu, cestování, práci a život v zahraničí. Nebo, když se toužíte otevřít novému vztahu, investovat do nynějších vztahů, abyste je zlepšili. Můžete chtít začít investovat, toužit zcela změnit životní styl a učinit jej více zdravým. Risk může provázet i samotná změna bydliště (do jiného města) a nakonec také, pokud se například rozhodnete věnovat nějakému uměleckému, kreativnímu projektu. Všechny tyto životní situace sebou mohou přinášet risk selhání, odmítnutí či chyby. Na straně druhé, mohou přispět k našemu osobnímu, profesnímu růstu, přinést nám momenty životního štěstí, nové zážitky, nepoznané perspektivy a celkově pro nás může být velice obohacující.

Čas zastavit nemůžete, ale přesto z něj můžete vytěžit to nejlepší! Změňte svůj život a vše v něm k lepšímu během 12 hodin díky transformačnímu programu.. Jsem tady pro vás a vím, jak z vás dostat to nejlepší! Neváhejte se objednat na 15 minutový hovor zdarma, kde vám prozradím, co vše pro vás mohu udělat! Více informací > zde

Obecně poznáte nutnost změny pokud:

Jste dlouhodobě velice frustrovaní, nespokojení ze situace a víte, že situace, kde jste se nemůže pohnout tam, kam byste si přáli, bez více radikální změny. Pamatujte si, nikdy nemůžete změnit vlivy kolem sebe, můžete změnit jen to, co spadá do vašeho vnitřního světa a okruhu působnosti. Jsou to všechny věci, na které máte přímý vliv.

Po něčem velice toužíte a neexistuje nic jiného, co by vám podobné přineslo, vynahradilo. Jak ale poznat, jestli to, co chcete je reálné?

Jaké otázky si musíte položit?

Zda existuje něco jiného (nežli to riskantní), co by vám pomohlo viditelně, prokazatelně zlepšit vaši situaci?

Co vás ta radikální změna bude stát, co budete muset zaplatit za její uskutečnění?

Jaký efekt to bude mít na váš život, když se to podaří či naopak nepodaří?

Co vám to přinese, vezme?

Jak se to podepíše na vašich vztazích s druhými, jaký vliv to bude mít na jejich život?

Jaká je pravděpodobnost, že se vám to podaří a co přesně za tím cílem budete muset udělat, abyste se vůbec propracovali k požadovanému výsledku?

Na základě zodpovězení těchto otázek zjistíte míru risku, míru nutného úsilí i následného efektu na váš život. Pak už záleží jen na vašem uvážení, kdy se odhodláte udělat první krok… Přeji vám na vaší cestě mnoho štěstí.

P.S. Jestliže vám v cestě stojí vaše iracionální obavy, je třeba je odstranit, neboť nic velkého v životě každého člověka, se nestalo bez akceptování rizika.


Chcete si zlepšit svůj život a vztahy? Hledáte efektivní pomoc od profesionála, který má všechny potřebné nástroje a zkušenosti? Pak byste se měli přihlásit k odběru mého newsletteru, kde získáte exkluzivní přístup k nejnovějším videím a radám o osobním rozvoji a vztazích, stejně jako nejnovější mimořádné cenové nabídky na mé služby. A jako bonus získáte informace o tom, jak vám mohu pomoci. A to není všechno –  získáte okamžitou slevu ve výši 10% na všechny mé služby!

A autorce: Jmenuji se Mirka Bittner a na profesionální úrovni se astropsychologii a koučinku věnuji 14 let. Rozebírání lidí je má obrovská vášeň, kterou „trpím“ už od dětství. V kombinaci s mou velkou emocionální inteligencí přináší rozbory s výsledky, které lidem berou doslova slova z úst. Miluji pomáhat s efektivní transformaci života, vztahu a díky mému přístupu se transformace u druhých děje rychle, účinně a na velmi hluboké úrovni.

Risk