Nevěra a“gen zrady“ – Je muž jen zvíře?

Nějakou dobu zpátky jsem četla studii vědců na téma, jak je nevěra zakódována v DNA, jako takzvaný „gen zrady“. Díky němu se dotyční jedinci s největší pravděpodobností nevěry dříve či později dopustí. Pokud by ale nestačil tento „gen zrady“. Tendence k nevěře hledejte i u těch, kteří vyrůstali v přítomnosti rodiče, co někde „ujížděl“. Pojem „notorický sukničkář“ opravdu nevznikl omylem. 🙂

Nevěra je známý unik ze stereotypu. Prostředek, jak násilnou formou transformovat svůj život, v kterém jsme nebyli spokojení, protože pak už vám nic jiného ani nezbude. A pro některé i chvilkové řešení všedních starostí, kdy bych daný efekt přirovnala k placebu. Někteří muži se dopouštějí nevěry po narození dítěte, kdy je partnerka přestane sexuálně přitahovat. Typický představitel byl Elvis Presley, jeho rozbor charakteru si můžete přečíst zdeAstropsychologie dokáže rozebrat intenzitu tendencí k nevěře – respektive podmínky, které jedinec potřebuje, aby spíše tíhnul k nevěře. Ale, proč o tom všem vlastně píšu? Denně se potkávám s lidmi, co řeší různé životní strasti a protože mi na vás záleží, ráda bych vám předala informaci, která vám může otevřít oči. Není podstatné, zda jde o citovou, sexuální nevěru či sextexting.

Gen nevěry

Jestliže jste ve vztahu s jedincem, co se nedokáže ke vztahovým problémům postavit čelem, konfrontační situace má tendence ignorovat, utíká z nich, nebere v potaz vaše pocity, potlačuje v sobě své vlastní a zkrátka nesměřuje snahu do komunikace, abyste oba dosáhli při řešení problémů vzájemné výhry. Kdy nakonec raději šel a někde opakovaně, jednorázově „ujel“. Dříve či později na 98% ujede někde znova. Jak to vím? Protože, když ujel i jen jednou, ani na 1 minutu se nezamyslel, jak vám tím ublíží. To znamená nejen, že vás hluboce nemiluje, ale poukazuje to, jak v daný moment myslel hlavně sobecky na sebe.

Dokáže být muž věrný?

Nepleťte si muže se zvířetem prosím! Já chápu, je to savec, ale jako jeden jediný živočišný druh má největší schopnost sebeuvědomění a neřídí se jen instinkty. Nevěra není samozřejmě jen věcí mužů. Vzhledem k tomu, že vztahové chování se děje i na základě nezpracovaných nevědomých traumat, vztahových vzorců, bude se opakovat dál, dokud se vztahový vzorec nezmění a trauma nevyléčí. Aby se přestalo vše opakovat, daný jedinec si musí uvědomit „bolestnou pravdu“ – ve vztahu to není stále růžové, na vztahu se musí pracovat a to vše zahrnuje hlavně práci na sobě. Nikdo z nás nejsme dokonalí a každý se musíme snažit být pro toho druhého lepší nežli jsme možná, kdy dříve byli. V tom tkví krása vztahu, rosteme s partnerem. Nic jiného nám nezbude, neboť jinak se naše cesty rozejdou. To vše obnáší, že budeme muset čelit tomu nejhoršímu z nás, co se ve vztahu postupem času objeví. Každičké nezpracované trauma, nespravedlnost, bolest, příkoří, chyba… Pokud se s ním nevyrovnáme a budeme si myslet, že takto lze fungovat dlouhodobě ve vztahu, protože to je přeci lehčí, než „otevřít starou ránu, abychom ji pročistili a ona se konečně mohla vyléčit“, povede jen k tomu, že skutečný problém nevyřešíme, poneseme si jej dál a budeme volit sobeckou na pohled jednodušší cestu (vzorec) – nový vztah – problémy ve vztahu, kterým neumíme čelit –  nevěra – konec vztahu? Samozřejmě tak to nemusí vždy být. Ale řekněme, že ta pravděpodobnost je vyšší, jestliže se jí jedinec dopouštěl rovněž v předchozích vztazích, dále pokud jeho chování ve vztahu poukazuje, že opravdu neumí řešit problémy, nebere v potaz vaše pocity a je emocionálně nevyspělý. Přeji vám, abyste měli při výběru partnera štěstí a našli si toho, kdo vás uvidí vždy, jako „omezený zdroj“. A pokud s tím potřebujete pomoci, využijte mého webinářem, jak poznat, že „Je to ten pravý„, kde odkrývám všechny triky, jak to co nejrychleji zjistit.

Hledáte konkrétní rady pro vaše vztahové problémy, zjistit, jak s partnerem co nejvíce efektivně komunikovat? Z vaší jiskřičky naděje na vylepšení, umím vykřesat ohňostroj! Více informací >