NOVÉ ZAČÁTKY

Zkuste začít znovu. Když se vám něco nepovede, ale i když se vám cokoli povede. Začátek jako takový má v sobě totiž malé kouzlo – je vždycky neotřelý, překvapivý, lepší, než ten předešlý a nikdy není nudný. Začátek klubíčka, začátek schůzky, začátek nového dne, začátek nové činnosti, nové koníčky, nové vědomosti i zkušenosti…

Nově a lépe

Každý začátek v sobě totiž skrývá netušenou odvahu jít do toho zas a znovu. Také v sobě skrývá očekávání a spolu s ním i touhu po naplnění. Nový začátek je také malou nebo větší výzvou: Dokážu to? Skočím dál? Bude to větší zážitek? Pochválí mě někdo? Bude se to líbit? Nikdy začátek neobsahuje již předem prohraný zápas, protože je to přece ZAČÁTEK a ne KONEC…

Ukažte se v celé své kráse

Přáním každého začínajícího je získat něco nového, naučit se něco, ukázat či dokázat cokoliv, udělat krok do neznáma a zažít úspěch. A ruku v ruce s přáním kráčí víra a naděje, že to dobře dopadne. Pesimisté, vy raději vůbec nic nezačínejte, vlastně vy ani nic nezačnete sami od sebe. Jedině, že by vás někdo tlačil před sebou a na každém rozcestí vás nasměroval k tomu lepšímu, viditelnějšímu cíli. Takový cíl však není cílem a cesta není cestou. Falešné nadšení není to pravé ořechové. Jenom člověk sám ví, kam až může zajít, kde jsou jeho hranice a zda on sám je chce překročit. Takový člověk s vírou, nadějí, chutí a elánem, přáními a touhami se rozzáří jako sluníčko, sám sobě dobře posvítí na cestu.

Pohádka a realita

Jenom Honza, který šel do světa, měl více štěstí, než rozumu. Ale právě zde je jasně zřetelné ono okřídlené „Odvážnému štěstí přeje“. V našem opravdovém světě pohádek pomalu, ale jistě ubývá. Možná je to tím, že si je lidé méně čtou, že je méně vyprávějí a že se raději, než na pohádku podívají na akční filmový trhák. Je to veliká škoda, pohádky s dobrým koncem jsou totiž to nejkrásnější na světě – potěší na duši, pohladí, rozveselí a inspirují.

Zázračný lék

Před usnutím je taková pohádka velmi dobrým lékem na životní nezdary a neúspěchy, je motivací a nasměrováním na jinou, lepší životní cestu, může být i nápovědou, řešením, odpovědí. Rozhlédněte se kolem sebe, jsou mezi námi princezny, rytíři, pohádkové babičky i sedmihlaví draci, zlaté rybky a čarodějové, co umějí kouzlit. Stačí jen vidět jinak, věřit a chtít. A kdyby náhodou, tak vězte, že VÝJIMKA POTVRZUJE PRAVIDLO a ŠPATNÉ ZAČÁTKY MAJÍ DOBRÉ KONCE.

Takže přátelé, vykročte pravou a vzhůru do neznáma!