Mezinárodní pár

Ospravedlň mou lásku – o jiných podobách milování

Poznámka: Tento článek není o obhajobě praktik, které se pohybují mimo zákon a nemají svolení druhého.

Písnička od Madonny, která se jmenuje „Justify my love“, je mou dlouholetou hymnou, protože doslova popisuje to, kým jsem a čeho jsem schopná. Jenže milování a vše s tím spojené není jen o jednom člověku. Vždy k tomu musíte mít ideálně rovnocenného společníka. Tam pro mě byl často kámen úrazu. Když se narodíte přirozeně plni zvídavosti, odvahy, smyslnosti.. Je velmi těžké, aby vás dlouhodobě uspokojovalo něco „standardního“. Jenže, když naproti nemáte někoho, kdo by to vyloženě vítal díky svému vlastnímu rovněž  nestandardnímu přístupu, je takřka „misson impossible“ zjistit, kdo jste a co máte rádi. Tohle je můj životní příběh v délce 18 let…

Proč lidé sledují erotická videa

I z tohoto důvodu se tolik lidí uchyluje k různým lechtivým videím, kde často doslova zírají na věci, které jim sice imponují, přitahují je, ale většinu z nich by neměly odvahu v reálném životě udělat. Čím více tato videa sledují, tím větší závislost u daného jedince může vzniknout.

Pro změnu o to více jsou některé skupiny lidí motivováni vyhledat pomoc „profesionálů“ v tomto oboru, kde je jim umožněno si za peníze dělat, co chtějí. Rovněž asi i kvůli tomu můžeme očekávat dříve či později velký boom různých umělých panáků/panen, lidských androidů, co budou naplňovat hluboké, skryté představy. Není to škoda? Když je lidské tělo tolik krásné, teplé, hebké a může být plné emocí v každičkém milimetru kůže.. Víte, že páry, kde je hlavní preferencí dělat nestandardní věci mají (vědecky podloženo) více spokojený vztah, kdy tyto nestandardní praktiky mohou tlumit stres, úzkosti? Navíc ve vztahu díky tomu není nuda, neboť obsahuje velké vzrušení, vášeň i po letech. Co z toho vyplývá? Už od počátku vztahu – od prvního měsíce mluvte s tím druhým zcela otevřeně, co v intimní sféře (asi) potřebujete. Čím více budete otevření, tím spíše zjistíte, zda jste s tím druhým na stejné vlně. A jestli nebudete, nenuťte se do vztahu – jinak budete dříve či později trpět.

Potěšení je hra „a chudák je ten, jehož potěšení závisí na svolení druhého“. V tomto případě je míněno nedostatek akceptace širokou společností a vlastní vytvořené, automatické myšlenky, které nám brání v tom, abychom byli sami sebou a na nějaké akceptování společností se zkrátka vykašlali. Ovšem v pozadí je strach, že „selžu, jestli budu sám/a sebou“.
 
Tyto myšlenky se nám dokola honí hlavou, jakmile bychom se jen opovážili myslet na to, že se za sebe nebudeme pro jednou stydět. Ovšem, jak chcete být plně ženou či mužem, když se za sebe stydíte?

Bojíme se sexuálně experimentovat?

Když byste se mě zeptali, co vše jsem v sexu zkusila.. Odpovím takto – Zkuste popustit uzdu fantazie… A já pravděpodobně odpovím „Ano i to jsem zkusila“ . Proč o tom píšu? Za svůj pozitivní přístup k vlastní sexualitě jsem se styděla tolik, že je pro mě dnes, jako pro skoro 39 letou ženu nepochopitelné, jak jsem jen mohla… a nechala to zajít tak daleko, kdy místo osobního naplnění jsem skončila velmi frustrovaná – naštěstí nikoliv na věky. Dělá ze mě tolik zkušeností někoho, kdo by mohl být sexuálním koučem? Ano.

A proč vlastně tolik lidí skrývá svůj pohled na sex? Vždy je s tím spojené nějaké stigma a hůře v pozadí bloky. V případě žen dostaneme nálepku, jak jsme lehké. Na muže je v tomto případě nahlíženo, jako na ty „normální“, protože oni se přeci otočí za každou sukní. Někdo by se nezdráhal říci „jsou to prostě prasata“ a být lovcem mají v popisu DNA. Naše společnost snad nemůže vytvářet větší předsudky.. Jenže ne všechny kultury se takto chovají.

Milování potvrzení lásky

Zamysleli jste se někdy nad tím, že mezi námi existuje spousta lidí, pro které je milování potvrzením lásky – myslím tím všech těch hlubokých pocitů bublajících pod povrchem, kdy je jedno, jestli jste muž či žena? Za tím vším, co můžeme dělat v soukromí je dost často v pozadí láska k tomu druhému (pokud existuje), která zesiluje právě tou vzájemnou důvěrou, co musíme mít, abychom společně dokázali sdílet jinou formu prožitků. A ta láska je díky tomu vlastně o to více silnější, intimnější, hlubší, blízká a při troše štěstí i osudová. Až váš příště napadne odsuzovat všechny ty, kdo jsou jiní, jako ty „úchyly“, kdy potají vy sami možná toužíte po něčem jiném, zamyslete se, jestli náhodou ti „úchylové“ nejsou odvážné, lidské bytosti plné lásky, vášně, co to vše projevují pouze jinak.. Protože láska může mít mnoho podob a nikdo z nás nerozhodujeme s jakými preferencemi se narodíme.

Pro mé klienty jsou mé zkušenosti výhodou. Nejen, že je za nic neodsoudím, pochopím je, ale navíc je dokážu inspirovat k pokroku v této oblasti.

Hledáte konkrétní rady pro vaše vztahové problémy? Z vaší jiskřičky naděje na vylepšení, umím vykřesat ohňostroj! Více informací >

Chcete získat 10% slevu na všechny služby? Získat, jako první videa, rady zdarma o osobním rozvoji, vztazích a další mimořádné cenové nabídky, nebo snad informace o tom, jak vám mohu pomoci?  Přihlaste se k odběru.. > zde