Zamilování do potenciálu

Zamilováváte se do potenciálu?

Každý odborník na vztahy vám dnes řekne, že zamilovat se do potenciálu člověka, je, jako kupovat „zajíce v pytli“. A co to vlastně znamená…? 

Jdete do vztahu s tím, že si vytvoříte iluzi o druhém dle toho, jak na vás působí a zároveň do příslibu, že se zlepší či změní. Zamilujete se tedy kvůli představě, čeho může dosáhnout nebo kým se může stát. Celé je to spojeno s vírou v lepší verzi partnera. Zamilování se do potenciálu člověka může být krásným projevem víry, podpory a optimismu ve vztahu. Znamená to, že vidíte partnera nejen tak, jaký je v současné době, ale také jako osobu s neomezeným potenciálem pro růst, změnu a zdokonalení. To může posilnit spojení mezi vámi, protože vytváříte prostor pro vzájemnou podporu a inspiraci k dosahování společných cílů a snů. Jenže… také existuje druhá varianta, kdy se zamilujete do představy druhého, kterou jste si vytvořili během prvních pár měsíců vztahu, a z něho / z ní se pak vyklube někdo zcela jiný. Vás tato změna zaskočí a začnete doufat „v zázrak“, který ale nikdy nepřijde.

Osobně jsem zažila obě polohy a dnes vím, že ani jedna není správně. Byť se to první může jevit, jako velice pozitivní. Problém je jinde. Ve vztahu jde o více, nežli je pouze potenciál růstu, zdokonalování např. na poli kariéry, sebevzdělávání. V tom pravém vztahu musíte mít kromě duševního, intelektuálního spojení, rovněž emocionální spojení, sexuální spojení – za podmínky, že to je důležité pro vás.

Lidem se často stává, že do té zbylé náklonosti, sympatií, spojení takzvaně dorostou… Ve smyslu, že se snaží smířit s realitou, která jim ne úplně zcela vyhovuje kvůli nedostatku spojení. A zároveň doufají, že se tato nevyhovující realita časem změní. A právě to je velká chyba, protože ve výsledku se necháme vmanipulovat do něčeho, co pro nás ve skutečnosti není vhodné. Faktem totiž je, my bychom se opravdu měli snažit ve vztahu hledat své zrcadlo..


Čas zastavit nemůžete, ale přesto z něj můžete vytěžit to nejlepší! Změňte svůj život k lepšímu během 12 hodin.. Jsem tady pro vás a vím, jak z vás vytáhnout to nejlepší! Neztrácejte čas s konkurencí – Jděte rovnou ke zdroji svého úspěchu, protože vám mohu zaručit, že u mě to ztráta času nebude! Neváhejte se objednat na 15 minutový hovor zdarma, kde vám prozradím, co pro vás mohu udělat! Více informací > zde


Pokud se zajímáte o povzbuzení a oživení dynamiky ve vašem partnerském vztahu, neměli byste váhat využít mého jedinečného partnerského astrorozboru. Rozebírat vztahy je pro mě hračka a proto vám mohu poskytnout hluboké porozumění a cenné návody na dosažení vzrušujícího a naplňujícího partnerství. Více informací > zde

Jak se proti zamilování do potenciálu bránit?

Už od prvního rande dostatečně komunikujte s vaším protějškem a rozhodně se nezdráhejte dávat těžké, vážné otázky. Zároveň komunikujte o svých pocitech, očekáváních. Diskutujte, jaký směr vztahu si přejete a jak se na tom můžete společně podílet. Diskutujte o tom, co je pro vás ve vztahu důležité. Pokud zjistíte, že se v daných představách ve většině rozcházíte, dejte nohy na ramena.

Snažte se o realistické hodnocení protějšku, což obnáší vnímat, analyzovat slabé a silné stránky protějšku a vnímat, kde se jedná o charakterové vlastnosti a kde o přístup. Charakter člověka opravdu nemůžete změnit, stejně, jako jeho druh a míru inteligence. Přístup změnit lze, ovšem tuto touhu musí mít především druhý, na což musí být rovněž připravený, protože to může obnášet i zprvu nepříjemné, nekomfortní kroky.

Pamatujte si, že pokud na takovou změnu přístupu budete chtít čekat, půjde vždy o zdlouhavý proces s nejistým výsledkem. Opravdu nikomu nemůžete změnu vnutit, či jej o její nutnosti přesvědčit.


Chcete si zlepšit svůj život a vztahy? Hledáte efektivní pomoc od profesionála, který má všechny potřebné nástroje a zkušenosti? Pak byste se měli přihlásit k odběru mého newsletteru, kde získáte exkluzivní přístup k nejnovějším videím a radám o osobním rozvoji a vztazích, stejně jako nejnovější mimořádné cenové nabídky na mé služby. A jako bonus získáte informace o tom, jak vám mohu pomoci. A to není všechno –  získáte okamžitou slevu ve výši 10% na všechny mé služby!

A autorce: Jmenuji se Mirka Bittner a na profesionální úrovni se astropsychologii a koučinku věnuji 14 let. Rozebírání lidí je má obrovská vášeň, kterou „trpím“ už od dětství. V kombinaci s mou velkou emocionální inteligencí přináší rozbory s výsledky, které lidem berou doslova slova z úst. Miluji pomáhat s efektivní transformaci života, vztahu a díky mému přístupu se transformace u druhých děje rychle, účinně a na velmi hluboké úrovni.

Zamilování do potenciálu