Sex nedostatek

Když se muži přestanou snažit v sexu

Láska je krásná věc a ještě lepší je se super sexem (někteří jste si právě v tomto momentě možná pomysleli „Vůbec s nějakým sexem.“). Tento článek není o ženách, jež ztratily zájem o intimitu a sex, kvůli svému věku, těhotenství, péči o děti, natož, že by se snad přestaly snažit kvůli délce vztahu. Ano, ony existují a nikoliv v historkách. Tyto ženy se ve vztahu snaží vlastně neustále. Jedinou výjimkou jsou chvíle nemoci a stavy, kdy vypětím padají slušně řečeno na pusu. Za svou praxi i v životě, jsem jich potkala mnoho. Nejde o ženy ošklivé, hloupé, natož nějaké chudinky. Jak je vůbec možné, že se tyto ženy dostanou do situace ve vztahu, že jejich druhá polovička ztrácí zájem? Po jaké době a proč se tak děje?

Na začátku je vše v barvách nádherné duhy, žena se těší pozornosti a zájmu protějšku, který je „na lovu“ a tak dělá vše možné i nemožné, aby ji získal (svou výhru v loterii, jež převyšuje místní nabídku v jeho očích). Jakmile se tak stane a rozvířené vlny vášně se uklidní, muž získá tak nějak jistotu. Tehdy se začnou odkrývat věci, které primárně souvisí s tím, jaké úsilí je vlastně muž ochoten do vztahu stabilně směřovat, a zda vůbec chce dlouhodobě projevovat úsilí, aby si ženu vůbec udržel. Ano, takovou ženu – výše popsaný typ, si musíte umět udržet, snažit se pro ni a vybírat si, že ji budete každý den milovat – bez ohledu na tisíce dalších.

Protože mužská logika pracuje zjednodušeně ve smyslu „Snesu nějaké to nepohodlí, nepotřebuji v takové četnosti emocionální spojení, pozornost, romantické okamžiky atd. „, muž nemá ze svého přirozeného nastavení tak silnou motivaci, aby intimní spojení neustále obnovoval, vyhledával. Rozumný, vyzrálý partner to dělá stabilně, kontinuálně s ohledem a kvůli ženě, neboť si je vědom, že to je cesta, aby se i jemu dostávalo toho, co sám chce. Navíc pocit bezpečí, důvěra jež provází emocionální intimitu, je právě tím faktorem, čemu se muž paradoxně dokáže dlouhodobě oddat.

Sex je pro muže jen sex

Sex je pro muže jen sex a ten buď chce či nechce, což se nezakládá na obnovování emocionálního spojení. Emocionální spojení je pro muže obnovováno až po sexu. Když sex chce a je ženou odmítán, pak se necítí chtěný. V ten moment má sklony ke všelijakému nátlaku, doprošování se, kdy respekt vůči ženě může být lehce ten tam. Když to nefunguje a on situaci neumí řešit, zvolí pro něj nejednouší řešení, což se odvíjí od jeho preferencí – oblíbenosti sexu, situace, zdraví, trauma z dětství – výchově atd. Někteří muži volí v ten moment nevěru, jiní utíkají ke koníčkům, do hospody apod.

Naproti tomu žena potřebuje obnovovat emocionální spojení, cítit kontinuálně zájem ze strany muže ještě před aktem, dostávat dostatek pozornosti, aby se cítila partnerem chtěná, milovaná. Sex je pak jen dovršením toho všeho.

A teď se konečně dostávám ke kamenu úrazu a hlavnímu rozdílu. Když se žena dostane do situace, že je vlivem mnoha praktických starostí, stresu, únavy, mužem sexuálně odmítána, zanedbávána do četnosti a pozornosti, s polknutím své frustrace, musí tuto situaci (z pohledu muže) respektovat zcela bez řečí, i kdyby trvala 3 měsíce v kuse.

Zatímco, když by to bylo naopak, její partner by měl sklony překračovat všechny možné hranice, zkoušet to všemi způsoby, aby u ní dosáhl svého – nějaký respekt / nerespekt, muž může mít přeci dvojí „metr“! Samozřejmě uvědomělý partner po vhodně směřované komunikaci, si své pokrytecké počínání uvědomí, a navíc pokud je pro něj normálně přirozené sex vyhledávat ve velmi podobné četnosti, jako pro partnerku, situace se ustálí. Myslet si, že obě strany mohou dávat stabilně stále stejně, je bláhové. Život je nevypočitatelný a někdy zkrátka každý držíme ten kratší konec.

Nedostatek sexu

Frustrace z nedostatku intimity, pozornosti a sexu

Ovšem jiná situace nastává v případě, kdy muž začne ženu odmítat vlastně dlouhodobě, protože jeho osobní potřeba po četnosti intimity, sexu je ve skutečnosti velmi malá – ne-li žádná. To sice nebylo v počátku vůbec možné poznat, neboť hormony pomohly a udělaly i z takového muže „lovce“. Ovšem ve fázi „bezpečí a stability ve vztahu“, tato pravda uhodila, jako „kulový blesk“.

Za tím se mohou skrývat problémy se zdravím, užívání medikace, závislosti, nedostatek soukromí, věk partnera, trauma z rodiny, nedostatečná – nevyhovující sexuální výchova (pocity provinění za sexuální projevy), či prostý fakt, že k někomu, s kým jsme již několik let a koho tolik respektujeme, se přeci nemůžeme svěřovat se svými (špinavými) perverzními fantaziemi, což může jen posilovat nežádoucí rutinu a stereotyp ve vztahu. Posledním důvodem mohou být samotné problémy ve vztahu (časté hádky), jež se odráží i na nedostatku sexu a pozornosti.

Čas zastavit nemůžete, ale přesto z něj můžete vytěžit to nejlepší! Změňte svůj život a vše v něm k lepšímu během 12 hodin díky transformačnímu programu.. Jsem tady pro vás a vím, jak z vás a z vašeho vztahu dostat to nejlepší! Neváhejte se objednat na 15 minutový hovor zdarma, kde vám prozradím, co vše pro vás mohu udělat! Více informací > zde

Ženy, jež se potýkají s tím, že by si přály více pozornosti a sexu ve vztahu, se pak uchýlí k mnoha rozhovorům na stejné téma, kdy opakovaně zkouší vysvětlit své potřeby partnerovi. V mnoha případech tak činí nejprve jemně – nepřímo, diplomaticky, aby nezasáhly mužské ego, později z té vší frustrace sdělí vše přímo se vší bolestnou upřímností. Bohužel vše může zůstat jen u toho vyslyšení pouze jedním uchem, protože „to druhé ucho“ to nezpracuje a bude si sobecky (jako bezchybný pán tvorstva následovat tu svou pravdu), bez ohledu na ženu a ochoty brát v potaz rovněž její potřeby.

Její dlouhodobou frustraci spláchne „do záchoda“, jako zcela neexistující problém, protože proč by přeci on měl vstupovat do jejího složitého světa emocí, hledat řešení PRO JEJÍ problém – ona jej přeci nemá právo nutit a on přeci dělá dost! V lepším případě partner vyslechne a bude ochoten vyhledat profesionální pomoc, neboť nebude chtít zahodit společně strávené roky či riskovat, že to jednoho dne partnerka zkrátka vzdá, podvede jej či prostě odejde. Bohužel realita je ta, že mnoho mužů, jež se mé řádky specificky týkají, problémy právě v intimní oblasti řeší velmi nerado, protože se to dotýká jejich mužství (spojeného s egem), jež musí zůstat alespoň na pohled neposkvrněno.

Když jsem popisovala mužskou, českou náturu mému manželovi, ve smyslu, jak se muži chovají, jako otcové, co očekávají od svých manželek, jak se chovají v dlouhodobém vztahu. Nazval vás pánové machisty.. Samozřejmě jsou výjimky, smutnou otázkou je, kolik jich je.. Těmto výjimkám mohu upřímně pogratulovat.

Jaké to má řešení?

S humorem sobě vlastním napíšu.. Najděte si cizince. 🙂 Nebo si najděte alespoň jakýkoliv „tvárný materiál“, který bude schopen umět přiznat svou chybu, naslouchat a situace ve vztahu řešit – v duchu „Tvé problémy = Mé problémy“, pojďme hledat alespoň kompromis.“. U asexuála toho bohužel moc nezmůžete, alespoň by vám ale mohl dát „povolenku“ do sexshopu. Anebo…(dosaďte si dle fantazie). Jestliže má váš partner trauma ze sexu, opravdu to musí řešit s odborníkem.

Pokud jde o chvilkový výpadek, buďte svému protějšku oporou, snažte se udržovat intimitu prostřednictví polibků, obětí, zkuste opakovaně dát masáž partnerovi, která mu může pomoci uvolnit se. Poskytněte mu trochu prostoru jen pro něj, kde si bude moct o samotě zpracovávat své starosti. Jestliže je velmi pracovně vytížen, a proto unaven, zkuste mu na chvíli věci prakticky ulehčit (u muže, který je zvyklý s mnohým pomáhat – i v domácnosti, mohou stačit i maličkosti, jež ve výsledku v dobrém pocítí).

Jestliže se za vaším problémem nedostatku intimity ve vztahu skrývají dlouhodobé problémy ve vztahu (v jiných oblastech vztahu), vyhledejte profesionální pomoc. Snažte se podporovat zdravý životní styl pro vás oba, jež by měl obsahovat zdravé stravovací návyky, odpočinek a aktivitu. A nakonec buďte přístupní otevřené komunikaci o sexu, a o tom, co byste si oba přáli.

Získejte okamžitý přístup k mimořádným slevám, exkluzivním videím, radám pro osobní rozvoj, vztahy a mnoho dalšího. Jako dárek získáte 10% slevu na všechny služby! Navíc se dozvíte jako první o nových rozborech slavných osobností. Přihlaste se k odběru.. > zde

A autorce: Jmenuji se Mirka Bittner a na profesionální úrovni se astropsychologii a koučinku věnuji 14 let. Rozebírání lidí je má obrovská vášeň, kterou „trpím“ už od dětství. V kombinaci s mou velkou emocionální inteligencí přináší rozbory s výsledky, které lidem berou doslova slova z úst. Miluji pomáhat s efektivní transformaci života, vztahu a díky mému přístupu se transformace u druhých děje rychle, účinně a na velmi hluboké úrovni.