Více sexu nejen na Valentýn

Jak mít sexuálně divoký vztah, nebo jen více sexu nejen na Valentýna?

Je Valentýn a to se hodí k sexu, takže o něm pěkně napíšu.. Spousta párů se v dlouhodobém vztahu může časem přistihnout, že nevede tolik rozhovorů na téma společného sexu, jak by si přáli. Znáte to? Časem může zavládnout stereotyp, běžný shon, rodina, mohou být zabijáci romantiky. Jak to ale zlepšit?

Musím se přiznat, že potom co jsem ve spolupráci s jednou rodinnou firmou vytvořila 5 intenzivních směsí éterických olejů na různé životní situace, jež vám začnu velmi brzo představovat, již při vytváření jsem měla v hlavě – jednoho dne zkrátka musíme udělat směs éterických olejů pro zvýšení smyslnosti a chtíče. A proč mě to napadlo? Řekněme si to upřímně, a nebudu to zastírat, miluji sex! A právě proto jsem při svém nejvážnějším výběru partnera v životě, kladla důraz i na tuto oblast. Nechtěla jsem se už dostat v životě do situace, že bych byla pro svého partnera takzvaně „moc“.

Dokonce i teď, jako těhotná – „v druhém kole“, kdy se prakticky, jako těhotná necítím (protože nemám výkyvy nálad, nejsem přecitlivělá, nemám zásadní pocity únavy, atd.), již přemýšlím nad tím, jak a kdy se vrátíme po narození baby do našeho sexuálního života, který jsme měli před otěhotněním a museli jej dočasně opustit. Můj snoubenec to neřeší vůbec, já už ve své hlavě spřádám sítě. 🙂 Na mém vztahu miluji spoustu věcí, jednou z nich je naše verbální otevřenost a to platí hlavně pro sex. Se snoubencem patříme mezi ty páry, které mají v běžném životě dynamiku, jež bych označila, jako vzájemně spolupracující, pomáhající, podporující na bázi lásky a přátelství. Ale v sexu to máme hozené jinak. Tam se náš vztah dostává do spektra ne „50 odstínů šedi“, ale 50 odstínů, při kterých by se mnoho z vás asi červenalo. To z logických důvodů s těhotenstvím nejde tolik dohromady, takže čekáme.. A já se již nemohu dočkat na naše první krůčky směrem k návratu, protože vím, že nás čekají roky srandy, bez ohledu na to, že budeme i rodiče. Děti musí vidět emoční spojení rodičů a faktem je, že to se potvrzuje i v ložnici. Ráda si touto vší srandou naplním zbytek života – dokud zkrátka technicky půjde.

Netuším, zda to víte, ale páry, kde se sejdou dva, co mají společnou odlišnou sexuální dynamiku a náplň (ve smyslu odlišující se od normálu), netrpí tolik sexuálním stereotypem. Ono to totiž z logiky věci nejde úplně dohromady.

Proč je obtížné mluvit o sexu

Pro řadu párů může být ovšem obtížné vůbec jen mluvit o sexu. Možná neví, kde začít, možná se jim některé aspekty zdají složité, nebo si nenajdou čas, aby si o tom promluvili. Ačkoliv se to může zdát rozporuplné, rozvíjení vztahu, kde je bezpečí a intimita, může stěžovat páru dosahovat vzrušujícího sexuálního života. V mnoha vztazích může být vše správně až na sexuální život. Kdy ve výsledku jeden z tohoto páru pak může hledat vzrušení jinde. Mohou se dostávat do situací, kde budou flirtovat (pouze do určité doby) s lidmi, kteří jsou těžce dostupní kvůli domnělému eliminování rizika. Příčinou tohoto problému komunikovat své sexuální touhy a potřeby, může být fakt, že si mnoho z nás v sobě nese na podvědomé úrovni stále přesvědčení, že sex je něco zakázaného, špinavého. Důvody proč to tak je, by vydalo na další samostatný článek. Nicméně právě proto může být pro některé lidi obtížné spojit si tento akt s představou, myšlenkami na partnera a naší lásky k němu, jež je přeci tak čistá a nefalšovaná. Kombinovat ve výsledku čistou lásku s nespoutanou vášní, jež může mít různé podoby, pro některé lidi nemusí být v dlouhodobém vztahu vůbec snadné.

Jak mít více naplňující sexuální život?

A vracíme se zpět k tolik zmiňované komunikaci, kdy musíme umět naslouchat, neodsuzovat, být otevření a upřímní. Základem je získat / mít informaci, jak každý z vás vnímá sex. Mluvit o svých nejhlubších, nejtemnějších fantaziích, není opravdu klišé, ale naprostá nezbytnost. Pokud si ještě dokážete navzájem potvrdit, že je zcela v pořádku mít divoký sexuální život a přitom se stále milovat způsobem, jež je zdravý a uctivý, jste na skvělé cestě. Nicméně realita je ta, že v tomto bodě se tento krásný plán může začít rozpadat, kdy jen více poukáže na rozdíly mezi vámi, anebo vás začne spojovat.

Čas zastavit nemůžete, ale přesto z něj můžete vytěžit to nejlepší! Změňte svůj život a vše v něm k lepšímu během 12 hodin díky transformačnímu programu.. Jsem tady pro vás a vím, jak z vás dostat to nejlepší! Neváhejte se objednat na 15 minutový hovor zdarma, kde vám prozradím, co vše pro vás mohu udělat! Více informací > zde

Společná komunikace o sexu by vás oba měla vést ke kladení otázek s cílem zjistit vlastní potřeby a jak můžete tyto potřeby vzájemně projevovat. To vám může pomoci v tom, abyste se osmělili a dokázali trvat na tom, co opravdu v sexu potřebujete a bez čeho se neobejdete. Nakonec se můžete ocitnout jen krůček od toho, abyste prakticky v realitě života zapálili oheň ve vás.

To už může být jen krůček od toho, abyste zapálili oheň ve vás. Vaše textové zprávy se nemusí omezovat jen na položky nákupu, prosbu o vyzvednutí dítěte ve škole, ale mohou se rozšířit rovněž o vaše touhy, vyznání lásky a vaší přitažlivosti k druhému. O zanechání tajných vzkazů uvnitř nočního stolku, napsané rtěnkou na zrcadle apod.

Každý z nás má několik rolí, jež se neomezují jen na rodiče, přátele, zaměstnance atd. Jsme lidé, kteří mají své fyzické, romantické, emocionální touhy a představy. Díky uvědomění si toho všeho a investovanému úsilí, kdy budete dávat najevo svůj zájem o druhého, se věci mezi vámi mohou začít měnit. Vy se na sebe můžete začít opět pohlížet, jako na muže a ženu s vlastními potřebami. Je krásné vážit si druhého člověka pro jeho vlastnosti a kvality, jenže to by nemělo způsobit, že začneme zapomínat, co bychom vlastně od něj / ní mohli chtít po sexuální úrovni. Tato otevřenost může vést časem k tomu, že budete více a více konverzovat o sexu, a tedy i více mluvit o tom, co se vám líbí a co nikoliv.

Jak konkrétně komunikovat své sexuální potřeby

Buďte ke svému protějšku laskaví, soucitní, mluvte jemně, v klidu a definujte v čem se cítíte bezpečně (při jakých praktikách). Nemusíte si to říkat do očí, můžete například ležet vedle sebe. Jestliže začnete cítit

Zcela zásadní je umět aktivně naslouchat druhému, a na místo vymýšlení odpovědi ve své hlavě se soustředit na vnímání jeho / její perspektivy.

napětí, zhluboka opakovaně dýchejte, to vás uklidní.

V konverzaci postupujte od sdělení svých obav, vaší touhy a lásky k druhému. Váš protějšek by měl pouze poslouchat. Jestliže si z toho uděláte malý rituál, vaše komunikace se prohloubí, bude více otevřená, upřímná a podnětná.

Chcete si zlepšit svůj život a vztahy? Hledáte efektivní pomoc od profesionála, který má všechny potřebné nástroje a zkušenosti? Pak byste se měli přihlásit k odběru mého newsletteru, kde získáte exkluzivní přístup k nejnovějším videím a radám o osobním rozvoji a vztazích, stejně jako nejnovější mimořádné cenové nabídky na mé služby. A jako bonus získáte informace o tom, jak vám mohu pomoci. A to není všechno –  získáte okamžitou slevu ve výši 10% na všechny mé služby!