Online seznamování

Byli jste dlouho single a začínáte znovu randit?

Být dlouhou dobu single nás může zcela postavit mimo vědomí toho, jak se seznamování obrovsky proměnilo. Ať to možná někteří z nás neradi přijímají, svět seznamování se přesunul online. Já sama jsem se online seznamovala již před 23 lety a neviděla jsem v tom nikdy problém. Právě díky tomu, že jsem sama po pracovní úrovni dokázala seznámit mnoho lidí, vytvořila jsem i vlastní online seznamku. Té jsem se ale z časových důvodů musela přestat věnovat. Právě díky těmto všem zkušenostem chápu, že pro řadu lidí může být výzva začít se seznamovat a to zvlášť, když byli delší dobu bez vztahu.

Ráda bych se v tomto článku na tuto situaci podívala z vícero perspektiv a přinesla vám důležité postřehy pro vaše seznamování.

Proč je tolik důležité mít jasno, jestli se chceme seznámit opravdu s vážným cílem

Ať už jste žena či muž, nežli se vůbec pustíte do realizace svého cíle – seznámit se, opravdu musíte mít jasno v tom, jaký cíl by to mělo mít, jaké hodnoty by to mělo přinést do vašeho života, a jestli jste na to opravdu připraveni. Skutečně není ideální se seznamovat, když máte zájem někde jinde (i u někoho jiného). Protože tomu by pak měl následně odpovídat i váš přístup a úsilí. Pokud jste se zamilovali již někde jinde a nejste si jistí, co k vám druhá osoba cítí, neváhejte si nechat vypracovat profesionální partnerský astrorozbor.

Tento svůj záměr, za jakým účelem se chcete seznámit, byste opravdu neměli za žádné situace skrývat! A to platí pro seznamování se účelem pouhého pobavení, ale i směrem k touze dotáhnout to k oltáři a mít třeba rodinu. Víte, kolik by si lidé ušetřili trápení, když by to každý zcela jasně řekl či dal najevo?

Jestliže víte, že se chcete jen pobavit, protože se necítíte na nic jiného, z této představy neustupujte, neboť v opačném případě se můžete dostat spojení, kde dorostete do náklonnosti. Necháte se přesvědčit od druhé strany, k něčemu na, co jste se původně vůbec necítili. Protože jste se například ještě nevyrovnali s předchozím rozchodem, anebo kvůli tomu, že se necítíte dostatečně připravení, zralí vstoupit do vztahu, jehož přirozenou součástí je za pochopitelných situací i sebeobětování, empatie, starostlivost od druhého, jeho podpora apod.

Čas zastavit nemůžete, ale přesto z něj můžete vytěžit to nejlepší! Změňte svůj život a vše v něm k lepšímu během 12 hodin díky transformačnímu programu.. Jsem tady pro vás a vím, jak z vás dostat to nejlepší! Neváhejte se objednat na 15 minutový hovor zdarma, kde vám prozradím, co vše pro vás mohu udělat! Více informací > zde

Potíže je totiž v tom, že každý člověk potřebuje určitý čas, aby se vyrovnal s rozchodem, našel a určil opět svoji identitu bez vlivu druhého člověka. Jakmile se tento proces snaží přeskočit, ta pravděpodobnost, že se dostane do vazeb, které přinesou zbytečně další problémy, je vysoká. Samozřejmostí je i emocionální zralost, jež je pro hluboký vztah nezbytná.

Randění, jako prostředek zábavy?

Řada odborníků se shoduje na tom, že lidé si vymysleli randění, jako prostředek zábavy pro svůj život a kvůli řešení své osamělosti. Právě proto, jediné co dává skutečný smysl je, být buď single (nebýt s nikým v exkluzivním vztahu a tedy vyhledávat kontakty bez závazků), dokud se necítíme připraveni, či usilovat o vážný vztah, který povedeme k oltáři. Jako důvod je často uváděn, že obě pohlaví se takto mohou spíše vyhnout typům vazeb, které za to zjednodušeně řečeno nestojí, a nenechat se díky velkému množství posbíraných negativních zkušeností, nakonec odradit od hledání oboustranné lásky. Těch důvodů je ale více, ty si ovšem ponechám na jindy.

Seznamování dostává mnoho lidí do poněkud zranitelné pozice a to bez ohledu na jejich pohlaví a skutečně se to neobjede bez zdravé dávky vlastního sebevědomí. Musíte mít ze sebe dobrý pocit a vědět, co chcete, neboť právě to k vám může přilákat toho, kdo je pro vás vhodný. Když naopak nevíte vlastně co pořádně chcete, nemáte za sebe dobrý pocit, ta pravděpodobnost, že potkáte člověka, který za to nebude prostě stát, je vysoká. Ovšem ono nestačí vědět jen to, co / koho chcete, rovněž je nezbytné uvědomit si, jaké vlastnosti jsou vůbec podstatné pro budování hlubokého vztahu.

Seznamování, jako zábava?

To nejlepší, co můžete udělat je učinit proces seznamování, co nejvíce zábavným, ale zároveň neopomenout poznávání druhého, ke kterému jsem se například vyjádřila v tomto článku.

Můžete například vymyslet rande – pustit se společně do aktivit, koníčků, jež jste nikdy nevyzkoušeli. Tomu by ale měla předcházet ideálně intenzivní komunikace s druhým, video hovor, abyste si ověřili, zda se cítíte dobře, že dokážete být stále sami sebou, druhá osoba na vás působí důvěryhodně. Opravdu buďte mentálně připravení, že mnoho těch, které na seznamkách uvidíte, vám nebudou nijak imponovat, ale to je zcela normální. I přesto má online seznamování mnoho výhod.

Výhody online seznamování

Online seznamování vám umožňuje komunikovat s lidmi z různých míst, což rozšiřuje váš dosah a zvyšuje možnosti najít někoho kompatibilního.

Online seznamování může být efektivním způsobem, jak najít potenciální partnery, protože můžete rychle procházet profily a vyhledávat lidi s podobnými zájmy a hodnotami.

Online seznamování může umožnit otevřenější komunikaci o očekáváních a cílech v partnerství, což může ulehčit proces hledání kompatibilního partnera.

Online seznamky vám umožňují nastavit preference a kritéria, což vám pomáhá najít lidi, kteří odpovídají vašim představám o ideálním partnerovi.

Možnost komunikovat písemně před osobním setkáním může ulehčit komunikaci a umožnit vám lépe se seznámit s někým předtím, než se rozhodnete setkat osobně.

Online seznamování vám umožňuje vyhledávat a komunikovat kdykoliv a odkudkoliv, což dává větší flexibilitu, zejména pro lidi s rušným životním stylem.

Seznamovací platformy jsou často dostupné pro různé věkové skupiny, etnické skupiny, sexuální orientace atd., což podporuje různorodost a otevírá možnost seznámení s lidmi, které byste mohli mimo online prostředí nikdy nepotkat.

Možnost odmítnout nebo být odmítnut online může být pro některé lidi méně obtížná než v osobním setkání, což může ušetřit emocionální stres.

Chcete si zlepšit svůj život a vztahy? Hledáte efektivní pomoc od profesionála, který má všechny potřebné nástroje a zkušenosti? Pak byste se měli přihlásit k odběru mého newsletteru, kde získáte exkluzivní přístup k nejnovějším videím a radám o osobním rozvoji a vztazích, stejně jako nejnovější mimořádné cenové nabídky na mé služby. A jako bonus získáte informace o tom, jak vám mohu pomoci. A to není všechno –  získáte okamžitou slevu ve výši 10% na všechny mé služby!