Proč mladší muži chtějí starší ženy

Starší ženy, proč je muži preferují?

Starší ženy, proč je někteří muži preferují pro partnerský vztah? Upřímně vždycky jsem tušila, že se mi to nakonec stane… A já prostě skončím s mužem mladším, i když jsem se tomu snažila vždy vyhnout. Skončit s mužem mladším, nebyl vůbec můj plánovaný záměr. Nicméně očividně, jestliže jsem si měla najít svoji spřízněnou duši, mé zrcadlo, které by odráželo mou citlivost, vášeň a mnoho dalšího, nebylo zbytí.. Život mě tam dovedl. Vždy jsem měla věkově rovnocenné muže, jenže nějak tomu chyběla ta správná jiskra. A navíc díky jedné životní zkušenosti mi palčivě došlo, jak muž stejně starý, může být emocionálně vyzrálý na úrovni 25 letého kluka… Některým mužům to vydrží klidně i do 60 let… Má osobní zkušenost mě tedy přivedla ke zkoumání, proč vlastně někteří muži preferují nás o trošku starší (či více starší ženy) a proč to může tak báječně klapat?

Důvody, proč někteří muži preferují starší ženy

Důvodů existuje několik. Existuje mnoho mužů, kteří si prošli bolestivými zkušenostmi, kdy se snažili vybudovat vztah, zavázat se někomu, pro koho to byla jen hra. Starší žena má většinou už ve všem jasno, kdy moc dobře ví, co chce a nechce. Mladšímu muži tedy dokáže zprostředkovat pocit emocionálního bezpečí, stability, kdy si nebude hrát s jeho city. Pro muže, který preferuje klid, vyrovnanost a stabilitu, je tohle, jako „vábnička“. Zároveň její množství zkušeností, rozhled, mohou dostatečně inteligentního muže intelektuálně stimulovat. Emoční vyzrálost starší ženy pak pochopitelně přináší schopnost komunikovat, efektivně řešit konflikty bez drama a podnětné emocionální stimuly, které jejího partnera motivují dovolit si být více emocionálně otevřený, což z něj bude dělat ještě více silnějšího muže.

Zároveň starší ženy mívají ustálené sebevědomí a jsou díky tomu více autentické. Přeci jen už se sebou žijí nějakou tu dobu a musely se naučit mít rády nejen své křivky, ale i charakter. Ve výsledku díky tomu mohou mít auru jisté přitažlivosti pramenící z vlastní sebejistoty, která jim dovoluje mít vytříbený smysl pro humor. Jestliže se do společnosti takové ženy dostane muž, který sám moc dobře ví, co chce, dílo je dokonáno. Spousta mladších žen totiž ustálenou představu o tom, co chce, zkrátka nemá, drží si otevřené dveře všude možně (u více mužů). Navíc jejich nejistota je oslabuje natolik, že se pro ně stane vězením. To vše může být pro stejně staré muže velkou výzvou v negativním slova smyslu.

Pro řadu mužů je rovněž přitažlivé najít si ženy, které nevyrostly na sociálních sítích, preferují jinou hudbu apod., protože tyto ženy mají logicky jiné hodnoty a mohou být v určitém směru více reálné. Tyto ženy mohou mít jiný přístup k sexu, neboť měly dostatek času různě experimentovat, nebo minimálně objevit své potřeby. Díky svému sebevědomí, zkušenostem, netrpí strachem je otevřeně sdílet a ještě třeba hledat i nové sexuální zážitky, což pro mladšího partnera může být opět velmi stimulující.

Typické stereotypy

Naše společnost se pohlíží s větším pochopením na muže, kteří vedle sebe mají mladší partnerky a to dokonce i s velkým věkovým rozdílem. Na tuto situaci je často pohlíženo, jako by to mělo „nálepku“ dosaženého úspěchu daného muže, kdy se nad vším ostatním „přimhouří oči“. Je to dáno i faktorem délky plodnosti, protože muž si může přeci jen „odskakovat a rozsévat“ delší dobu. V očích společnosti má tedy takový muž zdánlivě větší předpoklad naplnit všechny potřeby mladší ženy. Jenže toto hodnocení je dle mého názoru velmi povrchní.

Nicméně stejný metr se stále nepoužívá v situaci, kdy je to opačně. Jako by si lidé nedokázali uvědomit, že i v případě starší žena – mladší muž, může dojít k tomu, že se potkají v etapě života, kdy jsou stejně vnitřně nastavení, mají stejné cíle, hodnoty, nehledě na věkový rozdíl a pohlaví. Na téma věkového rozdílu v případě starší ženy a muže, se na základě vědeckých studií došlo k tomu, že nejvíce ideální (chápejte harmonický) věkový odstup je do 6 let, kdy 5 let bylo hodnocené nejlépe. Já musím souhlasit… 🙂 Jestliže vás a partnera dělí více let, netrapte se.. Do vaší ložnice, obýváku nikdo kolem nevidí…


Čas zastavit nemůžete, ale přesto z něj můžete vytěžit to nejlepší! Změňte svůj život k lepšímu během 12 hodin.. Jsem tady pro vás a vím, jak z vás vytáhnout to nejlepší! Neztrácejte čas s konkurencí – Jděte rovnou ke zdroji svého úspěchu, protože vám mohu zaručit, že u mě to ztráta času nebude! Neváhejte se objednat na 15 minutový hovor zdarma, kde vám prozradím, co pro vás mohu udělat! Více informací > zde


Chcete si zlepšit svůj život a vztahy? Hledáte efektivní pomoc od profesionála, který má všechny potřebné nástroje a zkušenosti? Pak byste se měli přihlásit k odběru mého newsletteru, kde získáte exkluzivní přístup k nejnovějším videím a radám o osobním rozvoji a vztazích, stejně jako nejnovější mimořádné cenové nabídky na mé služby. A jako bonus získáte informace o tom, jak vám mohu pomoci. A to není všechno –  získáte okamžitou slevu ve výši 10% na všechny mé služby!

A autorce: Jmenuji se Mirka Bittner a na profesionální úrovni se astropsychologii a koučinku věnuji 14 let. Rozebírání lidí je má obrovská vášeň, kterou „trpím“ už od dětství. V kombinaci s mou velkou emocionální inteligencí přináší rozbory s výsledky, které lidem berou doslova slova z úst. Miluji pomáhat s efektivní transformaci života, vztahu a díky mému přístupu se transformace u druhých děje rychle, účinně a na velmi hluboké úrovni.

Proč mladší muži chtějí starší ženy

Proč mladší muži chtějí starší ženy