Super skvělý život

Jaký si to uděláš, takový to máš. Okřídlené motto, které nemůže neplatit, protože každý člověk je skutečně strůjcem svého štěstí. To už by musel být neskutečně velký smolař, který si to sice udělá takový, ale má to makový. I když – nikdy neříkej nikdy a také výjimka potvrzuje pravidlo. Jakého muže do cesty postavil život vám, milé ženy?

Jako solnej sloup

Je to vážně nespravedlivé, když jedna o ně zakopává na každém rohu a druhá loví, seč může a nic kloudného ulovit nemůže. Jak to ten nahoře rozděluje, nikdo neví. Prostě některá má šikovného a fešného svalovce s tučným kontem v bance, sporťákem před barákem a dalšími auty v garáži za domem. Na jinou dámu se však lepí chlápci typu „nikdy dělat nebudu a hledám bábu s bytem, která mě uživí“. To je teda fakt výhra v loterii tenhle týpek, stojí tam jako solnej sloup a uhrančivým pohledem pohltí vybranou kořist. Potom však po zbytek života leží na lehačce (rozuměj na sedačce) a trápí svižnými pohyby vymakaných prstů televizní dálkový ovladač. Fotbal, tenis, mistrovství, triatlon, olympiáda, závod míru, pohár mistrů a tak dále, a tak dále…

Pokud to dovolíte

Faktem je, že také žena je svižná bytost a několika přesně mířenými slovy dokáže i takového zvednout z lehu a rázně postavit ke dřezu. Záleží totiž na tom, co svému protějšku dovolíme. A tady by se ono „jaký si to uděláš“ dalo pěkně a donekonečna aplikovat. Nikdy ale nelze počítat s nějakou mimořádnou samostatně vyvinutou dobrovolnou aktivitou, která se snad objeví jenom v období zamilovanosti, v období hájení nebo těsně po svatbě, dojde-li k nějaké. Onen fajnový život na „psí knížku“ je jaksi čím dál modernější, protože si vlastně ti dva nikde nic neslíbí, Bůh to nevidí a starosta to nepodepíše. Takže si vlastně žijí, jak je každému z nich libo.

Jak z toho ven

Jako na všechno mají chytří poradci, psychologové, koučové a školitelé dobré rady, jak žít krásný a spokojený život v hojnosti, bez nedostatků, s laskavým a milým partnerem, který je pohotově připraven položit svůj život za ten váš. Takový přítel je skutečně k nezaplacení, protože tohle se zatím vidí jenom ve filmu. Zkusili jste někdy takových rad uposlechnout a řídit se všeobecně na všechny fungujícím návodem? Je to zajímavé, ale málokdo to dokáže podle chytrých rad dotáhnout do konce. Dokonce i sám autor často káže vodu, ale pije víno a jeho život je ještě neuspořádanější, než kohokoliv jiného. Takže jednoduše a prostě, radit může pouze ten, kdo už má přede dveřmi (ale i za nimi) vzorně uklizeno, zameteno, očištěno a urovnáno. Srovnané priority jsou totiž skutečně prioritní.

Mám se ráda?

Mám tolik lásky, že mohu ještě rozdávat? Mám opravdu ráda nebo miluji nebo potřebuji nebo jenom soucítím s tím, kdo vedle mne v noci hlasitě oddychuje, chrápe a kdovíco ještě? Nebo mám jenom strach rozebrat zajeté koleje, zbořit staré mosty a utéct do úplně jiného filmu o životě? Ptejte se, ale nezapomínejte odpovídat podle pravdy a nejlépe si i dělat poznámky. Z toho odpověďmi posetého obrázku se dá potom leccos vyčíst. A klidně může viset třeba měsíce na nástěnce, to se potom možná začnou dít věci, plnit plány a sny se stanou skutečností! Možná se také z oněch odpovědí člověk dozví, co vlastně chce a jak si to vlastně představuje. Otevřené oči, jasná mysl, skutečný zájem, konstruktivní rozhovory a uskutečněné činy – to je návod, jak naložit se svým vlastním životem dál.

Domácí úkol pro muže

Jak se tak dívám, začetl ses i ty, dokonalý muži, který stále marně hledáš svoji Superženu. Tak šup znovu na začátek článku, vše v rodu mužském přetransponuj do rodu ženského a místo toho líného chlapa na gauči si představ ušmudlanou, pohodlnou netečnou ženskou, která si užívá života, protože má doma právě toho pohledného Supermana, co nejenom vypadá, ale i vydělá a k tomu zvládne domácnost. Že nejsou k dostání? Nikoliv, jak vidíme, maskují se a čekají na odhalení.

A samozřejmě to platí i naopak…