Tezke casy

Těžké časy, jak je přežít?

Těžké časy.. a lidé obecně jsou k sobě více hrubí, zdá se to i vám? Ještě více do světa křičí svou nespokojenost. Snad ještě více kritizují, snad ještě více si stěžují.. Jsem od vás tisíce kilometrů a stejně tu náladu, vibrace, energii cítím i na dálku. A je mi to velmi líto.. Protože to je upřímně k ničemu. Navíc si říkám, jaké pocity budu asi mít, až vstoupím po několika letech se svou drze dobrou náladou na práh země, kde jsou lidé tolik momentálně negativní a ještě se „opovážím“ vzít si sebou svého krásného, černého prince, aby poznal odkud pocházím… Vím, že jej okouzlí památky, ale už si nejsem tolik jistá, jestli jej okouzlí lidé. Tahle slova se nečtou možná snadno, že? Jenže život v cizině mě naučil jednu věc, ani za peníze si upřímnost druhých nekoupíte. Druzí upřímní buď jsou či nikoliv, ať se to týká jakékoliv oblasti života. Ale bez upřímnosti, která neobsahuje žádné příkrasy, nikdy neobjevíte čistou pravdu, která sice někdy může být složitá, ale je to stále pravda, jež je základem pro uvědomení, na němž se může stavět hluboký rozvoj a změna vás a vašeho života. Z toho důvodu píšu svůj subjektivní názor, který je mou osobní pravdou, neboť se opírá o to,  že vycházení z mé komfortní zóny pro mě není „sprostým slovem“. Asi proto jsem pozitivně realistická a uchovávám si úsměv na tváři bez ohledu na vše. Asi skoro každý klient, který vyhledá mou pomoc, mi obvykle na první konzultaci řekne „Líbí se mi, jak se s tím nepářete a říkáte věci, jak jsou“ a proto ani v tomto článku ode mě nemůžete očekávat jiné.. 

Nikdo z nás nežijeme v lehké době a pro mnoho lidí je tato doba zvlášť těžká. Já soukromě své poslední 3 roky nazývám „masakrem“. Jenže potíž je ta, že v životě to někdy prostě těžké je. Češi si zvykli mít se dobře, kdo by se ale nechtěl mít dobře…? Ovšem i když se můžeme mít dobře, stejně přijdou do života každého člověka momenty, které bychom nejraději vymazaly z povrhu zemského. Myslet, očekávat, předpokládat, že spokojenost je něco trvalého, to je velmi naivní představa.

Naše hlava pak může odmítat přijmout skutečnost, že pro nás je daný moment nepříjemnou výzvou… Proč používám slovo „výzvou“? Dělám to záměrně, neboť náš postoj je zcela jiný, když se díváme na situaci, jako na výzvu a ne, jako na problém. Když jsme v těžké situaci raději to ve své hlavě popíráme, zlehčujeme, vytěsňujeme nebo se stavíme do role oběti, díky čemuž nás potají krmí sebelítost, vztek, nesnášenlivost, sobectví, nenávist, závist, agresivita. To vše můžeme následně při různých příležitostech posílat do světa kolem nás. Jenže na těchto emocích nelze vybudovat nic pro nás zdravého, funkčního, naplňujícího, natož situaci vyřešit.

Věřte mi, že vše živé na tomto světě má svou energii. A jsou mezi námi lidé, kteří jí cítí – cítím ji i já. Ono to opravdu v životě funguje tak, že to co vysíláte do světa se vám vrací po většinou zpátky. Právě proto se lidé mají tendence obklopovat těmi, které je podporují v jejich nastavení, co může být v mnoha případech i nevhodné. Naopak ti, kteří jsou nastaveni jinak, se přirozeně chtějí obklopovat těmi, kteří vysílají příjemné vibrace.. Právě proto, že život může být těžký.. Je o mnoho příjemnější prožívat těžkosti ve společnosti příjemných, pozitivních, inspirativních lidí.

Jak tedy přežít těžké časy?

Základem je, že se musíte mít rádi a být sami se sebou rádi. Po vašem domácím mazlíčkovi byste měli být sami sobě nejlepším přítelem. Dále je zcela nezbytné umět korigovat své myšlenky, které ovlivňují emoce způsobem, aby vás to vše neničilo. Pracovat na přijetí reality, která je sice velmi nepříjemná, ale rozhodně není a nemusí být věčně trvající. Když ji nepřijmete, plně si neuvědomíte její hloubku, jak můžete hledat řešení? Dále je třeba se soustředit na věci v přítomnosti, které dávají smysl, a co přispívají k vašemu rozvoji po jakékoliv úrovni. A smysl je i opravdu za těžké životní situace vyhledávat cokoliv, co vám přinese úsměv na tváři. Přesto vše špatné se navíc nesmíte zapomenout koukat kolem sebe a zcela cíleně tam venku hledat něco hezkého. A že toho můžete najít stále hromadu… Může to být malá, hezká holčička v šatičkách, jarní květy na louce, překrásné modré nebe, anebo, že kolem vás projede překrásný veterán, kterého si sice nemůžete koupit, ale těší vás jej i jen vidět. Ale pokud bydlíte v Praze, raději se nekoukejte na lidi v metru, jsem si jistá, že i dnes se tam každý mračí. 🙂 Vše zmíněné vám pomůže nepříjemné období přežít plni duševního zdraví.

Není jednodušší se na to vše vykašlat a raději si jet v těch svých zajetých kolejích?

Pokud více a více lidí bude řešit svou nespokojenost tak, že si to vlastně bude vylívat na ostatních v okolí, nálada ve společnosti bude jen horší. Jenže v životě to opravdu nefunguje tak, že se musí zlepšit podmínky kolem vás, aby váš život stál za něco. Chtě nechtě musíte začít od sebe a dokud to nepochopíte, život vám bude dávat lekci za lekcí.. A samozřejmě vám to nemusí dojít nikdy – to je vaše volba. Život je v tomto směru velmi spravedlivý. Dává hlavě těm, kteří jsou ochotni dřít – na sobě. Každý člověk, který je na tom lépe, udělal něco lépe nežli vy a není už vůbec podstatné, co to je a jak toho dosáhl. Bohužel i při podvodech musíte mít patřičné kvality.. Vždy si ve své hlavě můžete vybrat, že buď mu to budete závidět, přát mu to nebo na sobě pracovat, abyste dosáhli vlastních snů.

Všechny nás v těžké době spojuje nějaká forma diskomfortu, ale ono je toho více.. Všechny nás spojují emoce, jež mohou způsobit náš pád na dno.. A ten, kdo je umí ovládnout, zkrátka ovládne i svůj život, ať už se tak stane dříve či později.

Takže příště až budete mít chuť někoho zkritizovat, obvinit, zanadávat si, jak je to těžké.. uvědomte si, jakou energii vysíláte kolem sebe…Uvědomte si, že nemáte právo nikoho soudit, protože nežijete v těle druhých, v jejich vztahu, natož v jejich obýváku.. 🙂 Na místo toho se snažte ukázat i malé gesto empatie, laskavosti, protože ten druhý ji zaznamená, ocení a možná sám jednoho dne vyjádří někomu cizímu na ulici, v kavárně, v momentě, kdy ji zrovna moc potřeboval… Každý ji totiž můžeme někdy potřebovat, každý někdy někde můžete být sami.. Vaše empatie a laskavost může být v daný moment síla pro druhého jít dal navzdory všemu. Zeptejte se sami sebe, jestli chcete žít spíše ve společnosti, kde vás lidé shazují nebo posilují..? Jestliže chcete žít spíše ve společnosti, kde vás lidé posilují, posilujte i vy je – ovšem ne na nezdravý úkor sebe…

Chcete získat 10% slevu na všechny služby? Získat, jako první videa, rady zdarma o osobním rozvoji, vztazích a další mimořádné cenové nabídky, nebo snad informace o tom, jak vám mohu pomoci?  Přihlaste se k odběru.. > zde

Hledáte efektivní pomoc? Na prvním místě jste vy a já z toho „vy“ umím vyždímat to nejlepší, radikálně změnit váš život, vztah a to pouze do 12 hodin díky unikátní službě „3 měsíce s Mirkou„.

Tezke casy

Těžké časy