Změní se partner? Pro ženy

Změní se? Znáte to, ocitnete se ve vztahu, který vás dostane hlubokou láskou, díky ní se už už vidíte, jak spolu trávíte život ne-li jeho zbytek. Opojeni city zjišťujete, jak skvělá chemie mezi vámi funguje, sex je zkrátka úžasný, jako nikdy dřív a s nikým jiným.. Jenže postupem času vám dojde, že má váš partner problém.. Ve skutečnosti můžete mít problém i vy, protože na vztah jste vždy dva.

Co lze od muže očekávat?

A ten problém se týká toho, že vy, jako ta citlivější polovička narážíte na kontinuální hrubost partnera v komunikaci. Jenže od kdy se dá již hovořit, že to vše je takzvaně „přes čáru“? Nejprve je vhodné uvědomit si, co můžete od muže reálně očekávat. Rozhodně nikdy s vámi nebude mluvit, jako vaše nejlepší kamarádka. Nemůžete očekávat sdílení hlubokých citů zabalených v několika složitých větách. Váš protějšek je na základě přírodního nastavení daleko prostší v projevech svých citů v komunikaci (samozřejmě existují výjimky). Muž je velice rychle nasycen rozvětvenou komunikací, v které je mnoho podnětů, pocitů a neumí je zkrátka pobrat. To je holý fakt. Vy tedy ani nemůžete očekávat, že je pobere. Velice lehce to lze zaměnit za necitlivost partnera v komunikaci. Ne ne… on může cítit velice hluboké pocity (často skrytě), jenže přílišné zahlcení = frustrace partnera, byť by vás miloval sebevíc.

Fakt je ten, muži na základě svého nastavení musí být trochu „necitliví“, protože oni se orientují na přežití – výsledky. Nic moc kolem je tedy nezajímá. Cíl je v tomto případě výsledek, nikoliv cesta. Jenže vy jste tady ta citlivější, jemnější polovička s mnoha emocemi, co ovšem vašeho muže matou, děsí. Ovšem správný partner by přeci měl brát v potaz vaše pocity! Já naprosto souhlasím, jenže muž, když je zahlcen vašimi pocity, může se chovat zle, i když to tak vůbec nemyslí, protože si zkrátka neví rady.

Muž není vaše dvojče

Muž dokáže brát vaše pocity v potaz a dokonce je i respektovat. Ovšem efektivní komunikace v tom směru by měla být v co nejednoduší podobě. Sama to opravdu znám. Můj partner je mi v tom směru učitelem. A i když znám psychologii muže, stále se mám co učit. .-) I když vím, jak mám být skvělá partnerka a jak mám komunikovat. Stále se mám co učit, neboť on – muž není mé dvojče.

Pokud dosáhnete jednoduché formy komunikace a váš protějšek bude přesto stále hrubý, zlý a nebude vás v komunikaci respektovat. V tom případě se můžeme bavit o tom, že jste vedle člověka, který vám cíleně ubližuje a dostáváte se do koloběhu toxické komunikace. A v tomto bodě, i když vy jste zlepšili svých 50%, stále je tam zbývajících 50%, na kterých musí zapracovat ten druhý a změnit je. A pokud muž sám nechce, nic jej k tomu nedonutí. Často s tím mohou být dokonce spojená všelijaká, hluboká traumata, která mohou sabotovat komunikaci ve vašem vztahu. Dokud si je muž nevyřeší, neočekávejte posun.. Zázraky se v tomto směru nedějí.

Hledáte konkrétní rady pro vaše vztahové problémy, zjistit, jak s partnerem co nejvíce efektivně komunikovat? Z vaší jiskřičky naděje na vylepšení, umím vykřesat ohňostroj! Více informací >

Zajímá vás dynamika vašeho vztahu? Chcete odhalit perspektivu svého vztahu dle astropsychologie? Více informací o > partnerském horoskopu